İşte Türkiye Güzeli Yüksel Ak'ın Alaçatı'daki evi!

İşte Türkiye Güzeli Yüksel Ak'ın Alaçatı'daki evi!

2000 Türkiye Güzeli Yüksek Ak İzmir'de yaşıyor. Yazları ise Alaçatı'daki evinde geçiriyor. Ak havuzlu villasının kapısını InStyle Home Dergisi'ne açtı. İşte o ev...


2000 Türkiye Güzeli Yüksel Ak, 2005'te evlendiği Osman Rimer, oğulları Can Adres ve Kaya ile İzmir'de yaşıyor. Yazları ise Alaçatı'daki evinde geçiriyor. Yüksel Ak havuzlu villasının kapısını InStyle Home Dergisi'ne açtı. Arokarya Park Evleri'ndeki 100 metrekarelik lüks villanın 3 yatak odası var. Yüksel Ak ''Burayı ben dekore ettim. Yunan adalarındaki evlerden ilham aldım'' diyor.


İşte Türkiye Güzeli Yüksel Ak


Yazları ailecek geçirdikleri bu evi altı yıl önce satın almışlar. “Alaçatı’yı seviyorum, çocukluğum Çeşme’de geçti benim. Ayrıca akrabalarımız da yakınımızda burada,” diyor, evinin geniş verandasında otururken. Evi inşaat aşamasında aldıkları için malzeme seçimlerinde onun kararları belirleyici olmuş. 


İşte Türkiye Güzeli Yüksel Ak


110 m2’lik iki katlı, havuzlu geniş bir bahçe içindeki müstakil evin altında salon, açık mutfak, misafir tuvaleti ve bir yardımcı odası yer alıyor. Üst katta üç oda ve iki banyo bulunuyor. Tüm duvarların beyaz olması onun tercihi imiş. “Beyazı yaz evine yakıştırıyorum,” diye belirten Rimer, gri seramik taşla kaplattığı verandasında uçuşan beyaz ince koton perdeler, beyaz oturma gruplarında renkli desenli yastıklar kullanarak buraya enerji katmak istemiş. Evi dekore ederken yazları gitmeyi sevdiği Yunan Adaları’ndan özellikle Santorini ve Mikonos’tan ilham aldığını söylüyor.


İşte Türkiye Güzeli Yüksel Akİşte Türkiye Güzeli Yüksel Ak


Posta