ISVEA'nın Sott’Aqua serisine Red Dot Design'den ödül!

ISVEA'nın Sott’Aqua serisine Red Dot Design'den ödül!Tasarımlarıyla fark yaratan İtalyan ISVEA, Sott’Aqua serisi ile tasarım dünyasının en önemli ve prestijli yarışmaları arasında sayılan Red Dot Design’da “Uluslararası Red Dot Ürün Tasarımı” ödülüne layık görüldü.


1955 yılından beri düzenlenen dünyanın en prestijli ve en büyük çaplı tasarım yarışmalarından biri olarak kabul edilen, ürünlerin tasarım alanındaki performanslarını değerlendiren Red Dot Design Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu. Bu yıl 56 ülkeden 1.994 tasarımcı Red Dot Design'a başvurdu. 25 ülkeden tasarım liderleri ve uzman gazetecilerin yer aldığı jüri, birbirinden farklı tam 4 bin 928 yenilikçi projeyi değerlendirdi. 


Tasarımlarıyla dünya genelinde adından söz ettiren İtalyan ISVEA, ALLEGRO serisinden sonra Sott’Aqua serisi ile ikinci kez Red Dot ödüllerinde büyük bir başarıya imza attı. ISVEA, ilhamını doğadan ve sudan alan, İtalyanca “su altı dünyası” anlamına gelen Sott’Aqua serisi ile büyük ödüle layık görüldü. Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen ödül törenine katılan ISVEA Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz  ve ISVEA CDO'su (Chief Design Officer) Ettore Giordano, ISVEA ekibi adına ödülü aldı. 


Uluslarası Platformda Toplam 17 Ödül 

Tasarım ekibi adına ödülü aldığını belirten ISVEA Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz; İtalya'nın vitrifiye seramik ve banyo ürünlerinde lider markası ISVEA'nın dünya genelinde kazandığı ödüllere bir yenisini daha eklemekten memnun olduklarını söyledi. Çenesiz; “Tasarım departmanının başında bulunan ünlü İtalyan tasarımcımız Ettore Giordano ve ekibi ile birlikte özgün projelere, ödüllü çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Ettore Giordano'nun koordinasyonunda 10’dan fazla kişi ya da ofisle çalışıyoruz. ISVEA’nın çalıştığı tasarımcılar arasında 2 genç Türk tasarımcı da bulunuyor. ISVEA markamızla uluslararası platformlarda aldığımız ödül sayısı 17'ye yükseldi. Tasarım, yaratıcılık ve kalite adına dünya çapındaki prestijli organizasyonlardan ödül almamız hedeflerimizi bir adım daha öteye taşımamız için bizi cesaretlendiriyor" dedi. 


Türk banyolarına inovatif yaklaşımlar getirmeye devam edeceğiz

ISVEA CDO'su (Chief Design Officer) Ettore Giordano ise "Ekip olarak; İtalya'nın olağanüstü tasarım kabiliyetini kullanarak, en kullanışlı ve uyumlu ürünleri ortaya çıkarmak üzere çalışıyoruz. Modern ve özgün banyo mekanları sunmak için değişik alan çözümlerine karşı işlevsel yaklaşımımız, bizi diğerlerinden ayıran en önemli farkımız. İtalyan tasarım anlayışına getirdiğimiz inovatif yaklaşımla birlikte her zevke hitap eden, her banyoya uyarlanabilen, farklı alanlar için farklı çözümler sunabilen bir marka olduk. İşte bu nedenle çok fazla tasarlıyor ve durmadan üretiyoruz" dedi.