Çukurova Balkon

İzmir Bornova'daki Ağaçlı Yol'un satışının iptali için eylem yapıldı!

İzmir Bornova'daki Ağaçlı Yol'un satışının iptali için eylem yapıldı! İzmir Bornova'daki Ağaçlı Yol'un satışının iptali için eylem yapıldı!

İzmirliler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının Bornova'daki Ağaçlı Yol'un satışını iptal etmesi için eylem yaptı. Eyleme Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, İşçi Partisi, CKD ve kitle örgütü temsilcileri de katılarak destek verdi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


İzmirliler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının Bornova'daki Ağaçlı Yol'un satışını iptal etmesi için eylem yaptı Vatandaşlar "Diren Ağaçlıyol,  İzmir  Seninle", "Ağaçlıyol Halkındır, Kimseye Vermeyeceğiz", "AKP İzmir'den Elini Çek", "Talana, Peşkeşe İzin Vermeyeceğiz" sloganları attı. Eyleme Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, İşçi Partisi, CKD ve kitle örgütü temsilcileri de katılarak destek verdi. 


'Satmayın, hizmet üretin!' Yeşil İzmir Dayanışması adına açıklama yapan Prof. Dr. Kayhan Kantarlı, AKP İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin "Özelleştirmeden gelen parayı cebimize mi atıyoruz" sözlerine tepki gösterdi. 

Kantarlı, "Cebinize almadığınızı biliyoruz ama, yandaş sermayenin cebine koyduğunuzu cümle alem biliyor. Sayın milletvekili ihale sanki onaylanmış ve satış sözleşmeleri imzalanmış gibi konuşuyor. Bu sözler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nm Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararına uymayabilir anlamına mı geliyor? 

Özelleştirme İdaresi hukuk devleti olmanın gereğini yerine getirmeli, satış işlemini derhal iptal etmelidir" dedi. 

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır da, "Eğer bize hizmet üretecekseniz, yeşil alanları satarak değil, ödediğimiz vergiler ile hizmet üretin" diye konuştu. 


Karayolları 2'inci Bölge Müdürlüğü'ne ait 100 dönüme yakın kamu arazisi "yeşil alan" imar planında yapılan değişiklikle "ticari alan "a dönüştürülmüş, Danıştay 6. Dairesi önceki günlerde yürütmeyi durdurmuştu. 2 Ekim'de yapılan ihaleyi AKP yakın firmalar kazanmıştı. 


Aydınlık