İzmir Konak’a kentsel dönüşüm müjdesi!

İzmir Konak’a kentsel dönüşüm müjdesi!

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Hatay bölgesinde yer alan riskli yapıların dönüşümüne ilişkin kararı bir sonraki aya bırakmadı ve belediye meclisini olağanüstü topladı.İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Hatay bölgesinde yer alan riskli yapıların dönüşümüne ilişkin kararı bir sonraki aya bırakmadı ve belediye meclisini olağanüstü topladı.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; “Mevcut Plandaki Durumu Korunacak Alan (K)” sınırlarının tespit edilmesine ilişkin meclise sunulan plan notları bütün siyasi parti gruplarının onayından geçti ve oybirliği ile onaylandı.

İzmir Konak’a kentsel dönüşüm müjdesi!

Alınan kararın kent için önem arz ettiğine dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kararın  İzmir  Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısına yetişmesi gerektiğine ve bu sebebple olağanüstü toplantı düzenlediklerine vurgu yaptı. Batur, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 

"Toplanmamızın nedeni alınan kararın ağustos ayında büyükşehir belediye meclisine yetişmesi ve bu konuda gecikme yaşanmaması gerekliliği. Büyükşehir belediyesinin Hatay bölgesinin K sınırları ile ilgili revizyon kararı üzerine, gerekli revizyon yerine getirildi. Alsancak bölgesi ile ilgili planlar daha önce kabul edilmişti. Konak için önemli bir karar. Umuyoruz ki büyükşehir meclisinden de bizde olduğu gibi hızlı bir şekilde geçer. Önümüzdeki hafta hem grup hem meclis toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Ancak bu kararın, beş aylık süreyi aşmaması için ağustos ayı toplantısında büyükşehir meclisinden geçmesi gerekiyor. Bu nedenle acil ve olağanüstü toplantımızı gerçekleştirdik."

İzmir'deki büyük kentsel dönüşüm için kredi hazır!

İzmir'in yapı stoku envanteri çıkarılıyor!