İzmir Metrosu'nun 10 vagonlu 2 setinin yapımı tamamlandı!

İzmir Metrosu'nun 10 vagonlu 2 setinin yapımı tamamlandı! İzmir Metrosu'nun 10 vagonlu 2 setinin yapımı tamamlandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genişleyen metro sisteminde kullanmak üzere ihaleyle Çin'den alımını yaptığı 10 vagonlu 2 setinin yapımı tamamlandı. İhaleyle Çin'den alımı yapılan 10 vagonlu 2 tren seti, 1-1,5 ay içinde İzmir'e gelecek.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin genişleyen metro sisteminde kullanmak üzere ihaleyle Çin'den alımını yaptığı 10 vagonlu 2 setinin yapımı tamamlandı.  


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre,  İzmir  Metrosu'nda genişleyen sistemle artan yolcu sayısının artmasına paralel, yeni tren seti ihtiyacının karşılanması amacıyla gerçekleştirdiği ihaleyle Çin'den alımı yapılan 10 vagonlu 2 tren seti, üretim bandından çıktı.  


Bu ay sonunda İzmir'e getirilmek üzere yola çıkacak tren setlerinin, 1-1,5 ay içinde kente ulaşması ve test sürüşlerinin ardından hizmete girmesi bekleniyor. 


Yeni 17 set için daha ihaleye çıkılacak  


Bu arada, İzmir Büyükşehir Belediyesi, metro sistemi için 17 Aralık 2014 tarihinde 85 vagonlu 17 tren seti alımı için de yeni bir ihale yapacak.  


Ulusal ve uluslararası yatırımcılara açık olarak yapılacak ihaleyle alımı yapılacak 17 setin, ihale şartnamesi uyarınca sözleşme imzalanmasının ardından imalat ve tesliminin 26 ayda yapılması öngörülüyor.  


Halen günde 350 bin yolcunun taşındığı İzmir Metrosu'nda, işletmedeki vagon sayısı Çin'den alımı yapılan 2 set ve yeni yapılacak ihaleyle alınması planlanan setlerle mevcudun iki katına çıkarak 172'ye ulaşmış olacak.  Dünyapus