İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları!

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları!

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları haberimizde yer alıyor. Bugün itibariyle satışa sunulan Seferihisar TOKİ'de 700 adet 2+1 konut 300 adet 3+1 konut bulunuyor.


TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projeleri bugün itibariyle satışa sunuldu. 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konutların yer aldığı projeler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı imzası taşıyor.

İzmir Seferihisar  TOKİ  2020 başvuru şartları ve detayları haberimizde yer alıyor. TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İzmir'de de 3 bin 500 yeni konut yapılacak.

Başvuru döneminin bugün itibariyle başladığı  İzmir  TOKİ projeleri şu ilçelerde inşa edilecek: Aliağa, Karabağlar, Kemalpaşa, Seferihisar ve Selçuk.

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları haberimizde yer alıyor. Seferihisar TOKİ projesinde 700 adet 2+1 konut 300 adet 3+1 konuta yer veriliyor.

TOKİ 100 bin yeni konut Seferihisar projesi için başvuru dönemi bugün başladı. Proje için son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 olarak belirlendi.

TOKİ İzmir Seferihisar 2020 projesi kapsamındaki yapılar zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandı. TOKİ 2020 İzmir projesindeki 2+1'lerin brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3+1'lerin brüt alanı 100 metrekare olarak tasarlandı.

Başvuru heyecanının başladığı TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesinin maliyeti 17 milyar 300 milyon TL olarak duyuruldu.


TOKİ 100 bin yeni konut Seferihisar ödemeleri

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 başvuru şartları ve detayları!


TOKİ 100 bin konut İzmir Seferihisar fiyatları 2020
75 metrekarelik 2 oda 1 salon evler 140 bin TL ile 161 bin TL
85 metrekarelik 2 oda 1 salon evler 157 bin TL ile 180 bin TL
100 metrekarelik 3 oda 1 salon evler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılacak.


Seferihisar TOKİ 100 bin konut başvuruları 2020

İzmir Seferihisar TOKİ 2020 projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin bulunduğu şehirde bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor.

Başvuru Bedeli 2+1'ler  için 500 lira
Başvuru Bedeli 3+1'ler için 1.000 lira olarak belirlendi.

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

 

TOKİ 100 bin yeni konut İzmir Seferihisar 2020 başvuru şartları ve detayları
 


Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;


1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!