TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları ve fiyatları!

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları ve fiyatları! TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları ve fiyatları!

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları ve fiyatları haberimizde yer alıyor. TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru tarihleri ne zaman? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 17 milyar 300 milyon TL'lik yeni projeler için düğmeye bastı. Türkiye'nin 7 bölgesinde 81 ilinde inşa edilecek  TOKİ  projelerinin maliyeti 17 milyar 300 milyon TL olarak duyuruldu.

TOKİ 100 bin yeni konut projesi kapsamnda Bursa'da da 3 bin 200 konut inşa edilecek. Bursa TOKİ 2020 projeleri için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında alınacak.

Başvuru heyecanının başladığı Bursa TOKİ projeleri Yenişehir, Gemlik, Gürsu, Harmancık, Kestel, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Yıldırım ve İnegöl'de hayata geçirilecek.

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları ve fiyatlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 projesinde 694 adet konut bulunuyor. Proje kapsamındaki konutların 486 tanesi 2+1, 208 tanesi 3+1 olarak belirlendi.


TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 projesindeki konutların alanları şu şekilde;
2 oda 1 salon evlerin brüt alanı 75 metrekare ile 85 metrekare arasında, 
3 oda 1 salon evlerin brüt alanı 100 metrekare.


TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 ödeme planı

TOKİ 100 bin konut Bursa Mustafakemalpaşa 2020 fiyat listesi şu şekilde;

75 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler 140 bin TL ile 161 bin TL arasında, 
85 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler 157 bin TL ile 180 bin TL arasında, 
100 metrekarelik 3 oda 1 salon daireler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 100 bin konut taksitleri

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 projesi kapsamındaki  2+1 evler için en düşük taksit tutarı 894 lira olarak,  3+1 evler için ise 1.022 lira şeklinde belirlendi. En düşük peşinat bedeli 2+1 evler için 14 bin TL, 3+1 evler için 16 bin lira.

TOKİ tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilecek konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T Halk Bankası A.Ş ’nin Proje ilinde yer alan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular alınacak.

Başvuru tutarı 2+1 evler: 500 lira
Başvuru tutarı 3+1 evler: 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak daireleri ihalesi gerçekleştirildikten sonra şerefiyeli satış bedelleri belirlenecek olup, başvuru yapanlar arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek.

Satışa sunulan daireler için kura çekilişi yapılması durumunda kura yeri ve saati TOKİ'nin web sayfasında açıklanacak.

Satışa çıkarılan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecek.

Konutların adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrasında kesinlik kazanmış olacak.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar), kalan tutarın tamamı aylık yüzde 0.49 oran ve 240 ay vade ile sabit taksit ile ödenecek. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş. tarafından konut alıcılarına kredi kullandırılacak.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini izleyen ay itibariyle başlatılacak.

Projenin yeterli talebin oluşmaması ya da  mücbir sebepler nedeniyle projenin yapılamaması durumunda başvuru tutarı belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz olarak iade edilecek.

TOKİ Bursa Mustafakemalpaşa 2020 başvuru şartları

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6- Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!