05 / 07 / 2022

İzmir'de kendi binasını dönüştürmek isteyenlere destek müjdesi!

İzmir'de kendi binasını dönüştürmek isteyenlere destek müjdesi!

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir Milletvekili Necip Nasır, kentte kentsel dönüşümde desteklerin artacağını dile getirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  İzmir  Milletvekili Necip Nasır, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün vatandaşlara daha etkin ve hızlı olarak hizmet vereceğini, kentsel dönüşüm çalışmalarının daha aktif yürütülmesi ve yönlendirilmesine yardımcı olacaklarını dile getirdi. 

MedyaEge'de yer alan habere göre; verilecek desteklere yönelik açıklama yapan Nasır, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vatandaşlara daha etkin ve hızlı olarak hizmet verebilmek, kentsel dönüşüm süreçlerinin daha aktif yürütülmesi ve yönlendirilmesi maksadıyla İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünü kurdu. 6 Aralık 2021 Pazartesi günü Bayraklı İlçesi, Manavkuyu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 2 nci Proje Rezerv Yapı Alanı içerisinde Proje Geliştirme Ofisi faaliyete geçirilecek. Ayrıca; İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü de Bornova İlçesi, Altındağ Mahallesi, 4380. Sokak, No: 36 adresinde faaliyetlerine başlıyor” diye konuştu.

İzmir de kendi binasını dönüştürmek isteyenlere destek müjdesi!

BİNALARINI DÖNÜŞTÜRMEK İSTEYENLERE DESTEK SAĞLANACAK

Milletvekili Nasır: “30 Ekim tarihinde meydana gelen deprem neticesinde, deprem afetinden yoğunlukla etkilenen Bayraklı ilçesi Adalet, Manavkuyu ve Mansuroğlu mahalleleri sınırları içerisinde 6306 sayılı Kanun kapsamında 7 adet Proje Yapı alanı belirlenmiş, söz konusu alanlarda yapım çalışmalarının büyük kısmı tamamlanarak, hak sahiplerine teslim işlemlerine başlanılmıştır. Söz konusu afet sonrasında binaları az hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen vatandaşlarımız ile binaları hasar görmemiş olsa dahi binalarını dönüştürmek isteyen vatandaşlarımıza İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüze bağlı İrtibat Ofislerimizde proje, yapım hususlarında her türlü destek sağlanacaktır” dedi.

İzmir de kendi binasını dönüştürmek isteyenlere destek müjdesi!

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, son olarak şu sözlerine şunları ekledi:“30 Ekimde 117 canını kaybeden, 7 şiddetinde deprem üretebilecek potansiyelde doğrudan kent merkezinden geçen 17 fay gerçeği olan , Yapı stokunun yüzde 65’ini kaçak ve gecekondulardan, geri kalan yapı stokunun yüzde 50'ye yakınının deprem yönetmeliğine uygun olmayan yapıların oluşturduğu İzmir’i 25 yıldır yöneten, bugüne kadar sadece dönüşümde 960 bağımsız bölüm yapan, Kentsel dönüşümü siyasi risk gören CHP’li İzmir Büyük Şehir Belediyesi 30 Ekimden sonrada geçen bir yıl sürede tribünlere oynamış hiçbir somut icraatta bulunmamıştır”

İzmir Çiğli'de kentsel dönüşüm görüşmeleri başladı!