İzmir'de metro vagonu yer altı park alanı inşaatında göçük!

İzmir'de metro vagonu yer altı park alanı inşaatında göçük!İzmir'de metro vagonları için inşa edilen yer altı park alanında göçük meydana geldi. Ekipler olay yerinde çalışmalar başlattı.


İzmir'in Konak ilçesinde yapımı devam eden metro vagonu yer altı park alanının inşaatı göçtü. Göçük altında kaldığı tahmin edilen 2 bekçi ekipler tarafından aranıyor.

İzmir

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Konak ilçesi Halkapınar Spor Salonu önünde yapımı devam eden  İzmir  Büyükşehir Belediyesine ait metro vagonu yer altı park alanının inşaatında göçük meydana geldi.  Yüklenici firma ve belediye yetkilileri sabaha karşı göçen alana geldi.

İzmir

İnceleme başlatan ekipler, gece görevli olan 2 bekçiden haber alamayınca durumu polis, itfaiye, AKS ve AFAD ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekipler 2 bekçiyi arıyor. 

İzmir

Olay nedeniyle Şehitler Caddesi ve Halkapınar Köprüsü tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Göçüğün yayılma riskine karşı hafriyat dolgusu çalışmaları başlatıldı. Polis ekipleri de geniş bir alanda güvenlik önlemi aldı.

İzmir

İzmir

Göçüğün yayılma riskine karşı hafriyat dolgusu çalışmaları yapıldı. Bölgede göçük riskinin sürmesi halinde kurtarma ekipleri dışındakiler güvenli bölgeye alındı.

Göçüğün yaşandığı bölgede kanalizasyon hattının kırılması ve bölgeye atık su dolması üzerine İZSU ekipleri suyu vakumluyor. Suyun debisinin yüksek olması nedeniyle bunda başarılı olamayan ekipler, suyun yönünü değiştirmeye çalışıyor.

- Dedektör köpek de aramalara katılıyor

AFAD, İtfaiye ve AKS ekiplerinden oluşan 15 kişilik ekibin arama çalışmalarına, kokuya duyarlı 2 dedektör köpek de katıldı. Polis ekipleri de geniş bir alanda güvenlik önlemleri aldı.

Yetkililer, inşaat alanında saat 03.42'de elektriklerin kesilmesi nedeniyle göçüğün bu saatte meydana gelmiş olabileceğini düşünüyor.

Diğer taraftan görevliler olay yerinden görüntü almaya çalışan basın mensuplarını engellenmeye çalıştı.

Göçük altında kaldığı belirlenen bekçilerden Mehmet Çiftçi'nin ağabeyi Fevzi Çiftçi, yaklaşık 4-5 aydır gece bekçisi olarak çalışan kardeşiyle sürekli görüş halinde olduklarını, bu sabah haber üzerine bölgeye geldiğini ifade etti.