İzmirli müteahhitler kentsel dönüşüm için düğmeye bastı!

İzmirli müteahhitler kentsel dönüşüm için düğmeye bastı!

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için bir araya gelen Müteahhitler Federasyonu (MÜFED), yeni bir şirket kurduklarını dile getirdi. Uzun zamandır üyelerini ortak şirketler kurmaya teşvik eden MÜFED'in çatısı altında hayata geçen Den Gayrimenkul Geliştirme Yapı San. Aş., sektörel güç birliği ilkesiyle kentsel dönüşüm ve büyük projelere imza atmak için düğmeye bastı.

Medya Ege'de yer alan habere göre; MÜFED Başkanı ve İZTO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kahraman, Güçsan Yapı'nın sonrasında kurdukları Den Gayrimenkul ile beraber Ege'nin kültürel yapısına uygun, kentle bütünleşen ve prestijli projeleri yaşama geçirme planları olduğunu belirtti.

Şirket kuruluş süreci hakkında açıklama yapan İsmail Kahraman, “ Başta  İzmir  olmak üzere ülkemizde yapılacak kentsel dönüşümde rol almak ve ülkemizin riskli yapı stoğunu azaltmak için elimizden geleni yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek bir an önce çalışmaları başlatacağız. İzmirde önemli projelere imza atan 13 müteahhitin bir araya gelmesiyle kurulan şirket, başta kentsel dönüşüm olmak üzere şehir merkezlerinde sahil şeridinde büyük projeleri yaşama geçirecek” ifadelerine yer verdi. 

İzmirli müteahhitler kentsel dönüşüm için düğmeye bastı!

Çalışmalar kısa sürede başlayacak

Kahraman açıklamasının devamında şunları söyledi: “Kuruluş safhasında arsa sahipleri ile görüşmeleri yapılan ve belli noktaya gelen proje çalışmalarımız bulunuyor. Den Gayrimenkul'ün sektöre hızlı bir giriş yaparak üyelerimize örnek teşkil edeceğini umuyorum. Federasyonumuz yıllardır iş ve proje geliştirme konusunda üyelerine rehberlik ediyor, bu alanda her türlü desteği vermeye hazırız. Aynı zamanda vatandaşlarımıza da bedelsiz olarak her türlü bilgi ve desteği sağlamaya da hazırız. Özellikle kentsel dönüşüm alanında vatandaşlarımız bize ulaşsın. Kentsel dönüşüm hepimiz için çok önemli. Hiç bir vatandaşımızın ne canına ne de malına zarar gelmesini istemeyiz. Bu nedenle uzlaşı kültürüyle bir an önce başta şehrimizi ve ülkemizi dönüştürelim. Şirket kurma girişmelerimiz devam edecek. Oluşum içerisine girmek isteyen üyelerimiz de bize ulaşsın. Bir araya gelerek güçlerimizi birleştirdiğimizde bireysel olarak yapamayacağımız projelere çok daha kolay ulaşacağız. Ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkı koymuş olacağız” 

İzmir'de kentsel dönüşüm hızlanıyor!