İzmit Belediyesi'nden kaçak yapılara ceza!

İzmit Belediyesi'nden kaçak yapılara ceza!İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı Derya Sokak’taki kaçak yapı için mülk sahibine 4 bin 16 lira, Alikahya Atatürk Mahallesi’ndeki  ilave kat inşaatına 5 bin 648 lira para cezası kesildi.


İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, Belediye Başkan Yarımcısı Nurettin Bulut’un başkanlığında toplanan encümende 30 gündem maddesi konuşularak karara bağlandı. Belediyenin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan encümen toplantısında önemli kararlar da alındı.

 

DUVAR ÇÖKMESİNE NEDEN OLANLARA CEZA

 

Bekirdere Mahallesi M. Çağlar Sokak ‘ta geçtiğimiz günlerde yağışlar sonucu meydana gelen duvar çökmesinden dolayı boşaltılan binanın müteahhidine, denetçi firmasına ve şantiye şefine ayrı ayrı olmak üzere  4 bin 648 TL para cezası kesilirken, halen belediye tarafından yapılmakta olan duvarın bedelinin yüzde 20 fazlasıyla ilgili müttehitten alınmasına karar verildi.

 

KAÇAK YAPILARA CEZA

 

İzmit Belediye Encümeni’nde Veliahmet ve Erenler mahallelerinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden eski yapılar için yıkım kararı alındı. Yapılan toplantıda Yenişehir Mahallesi Derya Sokak’taki kaçak yapı için mülk sahibine 4 bin 16 lira, Alikahya Atatürk Mahallesi’ndeki  ilave kat inşaatına 5 bin 648 lira para cezası kesilirken Ömerağa Mahallesi’nde proje dışı yapılan imalatın da yıkılmasına karar verildi.

 

CEZALAR İPTAL

 

Belediye Encümeni’nde Alikahya Merkez Mahallesi’nde Güldüren Gökbudak, İsmail Gökbudak, Salih Yıldız, Erol Marul, Alikahya Atatürk Mahallesi’nde Ferda Dinç, Yenimahalle’de Kemal Okcan, Kabaoğlu’nda Ali Aktaş’a daha önceden yapılan kaçak yapılar için kesilen para cezası ve yıkım kararları  İmar Barışı’ndan faydalandıkları için iptal edildi.