16 / 08 / 2022

Kocaeli'de kaçak yapılara ceza kesildi!

Kocaeli'de kaçak yapılara ceza kesildi!

İzmit Belediye Encümeni ilçe genelinde bulunan kaçak yapılara ceza uyguladı. Yapılan denetimlerde 247 bin 767 TL ceza verildi.İzmit Belediye Encümeni kaçak yapılar hakkında karar verdi. Çağdaş Kocaeli'nden Ayşe Aydın'ın haberine göre;  İzmit Belediye Başkanı Cem Güler başkanlığında toplanan encümen üyeleri, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’nün evrakları onaylandı.

Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından kaçak yapılara izin verilmezken Kabaoğlu Mahallesi Sarıcalar Caddesi 389 Ada 2 nolu parselde ruhsatsız yapılan istinat duvarının aykırı kısımlarının uygun bir duruma getirilmesi i ile ruhsata bağlanması yönünde karar verildi. Alikahya Merkez Mahallesi 8273 nolu hisseli parselde Selim Canlı tarafından yapılan kaçak inşaat için imar barışı gerçekleşti. Bu kapsamda inşaatın para cezası ve yıkım kararının kaldırılmasına onay verildi. Körfez Mahallesi Berk Sokak No 2 2548 Ada 25 nolu parselde 150 metrekarelik kaçak yapı sahibine 199 Bin TL para cezası uygulandı. Serdar Mahallesi 3893 Ada 4 nolu parselde Hüseyin Fikri Salman tarafından yapılan 25 metrekarelik sundurma için yapı sahibine 3 Bin 109 TL para cezası verildi.

Kocaeli de kaçak yapılara ceza kesildi!

Çağırgan Mahallesi 2273 nolu parselde Murat Gülsever tarafından yapılan kaçak yapıyı vatandaş kendi yıkması sebebiyle için yıkım kararı kaldırılmasına onay verildi. Serdar Mahallesi Arnavut Caddesi 131 Ada 1 nolu parseldeki ruhsatsız 120 metrekarelik yapıya 45 Bin 658 TL para cezası uygulandı. Tavşantepe Mahallesi Turan Güneş Caddesi 269 Ada 12 nolu parselde Hasan Kardaş tarafından yapılan kaçak inşaat için yapı kayıt belgesi alınmıştı. Bunun için daha önce bu yapıya verilen para cezası ve yıkım kararının kaldırılması yönünde karar alındı.

Kocaeli Derince'de kaçak yapılar yıkılıyor!