18 / 08 / 2022

İznik Sahili Düzenleme projesi onaylandı!

İznik Sahili Düzenleme projesi onaylandı!

İznik Sahili Düzenleme Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesi tamamlanan ve Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan projenin önümüzdeki aylarda yapım ihalesinin de gerçekleştirileceği bildirildi.İznik Sahili Düzenleme Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesi tamamlanan ve Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan projenin önümüzdeki aylarda yapım ihalesinin de gerçekleştirileceği bildirildi. 


SOSYAL DONATI ALANI OLACAK 


Büyükşehir Belediyesi tarafından iznik Sahili Düzenleme Projesi'nin tamamlanarak onaylanmasından sonra yapım ihalesi için çalışmalara başlandı, iznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklamada "Karayollan ile Kıran Dere arasında bulunan bölgede sahil projesi uygulanacak. Proje içerisinde büfeler, çay bahçeleri, lokantalar, tenis kortları, plaj voleybol sahaları, seyir terasları ve ahşap iskeleler, plaj alanları ve yeşil alanlar bulunacak. Ayrıca iznik için yapılan projelere her zaman destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine şükranlarımı sunuyorum" dedi. 


3 PROJEYİ ONAYLADI 


İznik'te Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan İznik Sahili Düzenleme Projesi'ne Bursa futlar Koruma Kurulu yerinde inceleyerek onay verdi. 

İznik Sahil Düzenleme Projesi'nde yüzler güldü. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbas, Belediye Meclis üyeleri Necmettin Çömez, Ahmet Yıldırım, İznik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kayın Çalışkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarihi Kültürel Miras Şube Müdür Vekili Mümine Güdü ve Bursa Anıtlar Koruma Kurulu üyelerin hazır bulunduğu toplantıda incelemeler tamamlandı. 


Anıtlar Koruma Kurulu üyeleri yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemek üzere aylık toplantısını İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirdi. Kurul üyeleri toplantı ile birlikte çalışma alanlarını ziyaret ederek incelemede bulundu. İznik'e gelen kurul üyeleri Yeşil Cami çevre düzenleme mimari, peyzaj avan projesi, Ayasofya Camii bahçesindeki mevcut tuvaletler yerine yeni tuvalet yapılması talebinin değerlendirmesi, kıyı bandı kentsel tasarım avan projelerini onayladı. Yeni İznik Müzesi inşaat alanında yapılan sondaj kazı rölövesi konusunda çeşitli incelemelerde bulunan kurul üyeleri, müze ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.