Jeff Bezos Manhattan'da 80 milyon dolara ev alıyor!

Jeff Bezos Manhattan'da 80 milyon dolara ev alıyor! Jeff Bezos Manhattan'da 80 milyon dolara ev alıyor!

Amazonu'n sahibi Jeff Bezos, New York'ta 80 milyon dolar değerinde üç ev satın alıyor. Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon'un sahibi Jeff Bezos, New York'ta değeri 80 milyon dolar olan üç ev satın alıyor.

EuroNews'te yer alan habere göre, Jeff Bezos dünyanın en pahalı gayrimenkullerine sahip Manhattan Beşinci Cadde'de bir çatı katı ve hemen altındaki iki dairenin pazarlığını bitirmek üzere. Üç ev birleştirildiğinde toplam büyüklüğü bin 500 metrekare olacak.

Satın alma işlemi Bezos'un New York City'de yeni bir ofis açmak istediklerini ancak hükümet ve yerel yöneticileri "Varlığımıza karşı çıkan ve bizimle birlikte çalışmak istemeyen" kişiler olarak tanımlamasından 4 ay sonra gerçekleşmiş olacak.

112 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi konumunda bulunan Jeff Bezos'un Kaliforniya, Washington, Teksas, Medina ve Washington'da lüks evleri bulunuyor.Ayrıca, perakende devi geçen sonbaharda 25 bin çalışanı için Long Island'da 3 milyar dolarlık devlet ve yerel teşvik paketi destekli dev bir kampüs inşa edileceğini duyurmuştu.