Kadıköy’de konut fiyatları artıyor!

Kadıköy’de konut fiyatları artıyor! Kadıköy’de konut fiyatları artıyor!

sahibinden.com Kadıköy’ün kentsel dönüşüme giren mahallelerinin emlak fiyatlarındaki değişimi açıkladı. İstanbul Kadıköy ilçesinde kentsel dönüşüme giren mahalleler arasında satılık ve kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahalle Fikirtepe oldu.


sahibinden.com verilerine göre İstanbul Anadolu Yakası’nın en eski ve en büyük yerleşim birimlerinden Kadıköy’ün kentsel dönüşüme tabi mahalleleri Fikirtepe, Dumlupınar ve Merpenköy’de son iki yılda satılık ve kiralık konut fiyatları arttı.


sahibinden.com’un “sahibindex Emlak Endeksi” verilerine bakıldığında Kadıköy’de kentsel dönüşüme giren mahalleler arasında konut fiyatlarının en çok arttığı mahalle Fikirtepe olarak belirlendi. Fikirtepe’de, son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 41,8 artarak, ortalama konut fiyatı 725 bin 529 TL oldu. Kiralar ise yüzde 45,4 arttı ve ortalama 1.152 TL’ye ulaştı.


Kentsel dönüşüm projelerinin hareketlendirdiği Dumlupınar Mahallesi’nde son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 22,6 arttı. Dumlupınar’da ortalama satılık konut fiyatı ise 671 bin 983 TL olarak belirlendi. Mahallede kiralık konut fiyatları da yüzde 35,6 oranında yükselerek ortalama 1.833 TL oldu.


Verilere göre Merpenköy’de ise son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21,5 artış gözlemlendi ve ortalama satış fiyatı 685 bin 412 TL oldu. Merpenköy’de kiralarda da yüzde 15,2’lik artış yaşanarak kira bedeli ortalama 2 bin 121 TL’ye ulaştı.


Haber AA'da şu şekile yer aldı


Kadıköy’ün kentsel dönüşüme tabi mahalleleri Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy’de satılık ve kiralık konut fiyatları son iki yılda yükselişini sürdürdü.


sahibinden.com’un "sahibindex Emlak Endeksi" verilerine göre Kadıköy’de kentsel dönüşümün yaşandığı mahallelerde satılık ve kiralık konut fiyatları yükselişini sürdürdü.


Mahalleler arasında konut fiyatlarının en çok arttığı bölge Fikirtepe Mahallesi oldu.


Fikirtepe’de, son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 41,8 artarken ortalama konut fiyatı 725 bin 529 TL oldu. Kiralar ise yüzde 45,4 arttı ve ortalama bin 152 TL’ye ulaştı.


Kentsel dönüşüm projelerinin hareketlendirdiği Dumlupınar Mahallesi’nde de son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 22,6 artarak ortalama 671 bin 983 TL seviyesine yükseldi. Mahallede kiralık konut fiyatları da yüzde 35,6 oranında yükselerek ortalama bin 833 TL oldu.


Merdivenköy’de ise son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21,5 artış gözlemlendi ve ortalama satış fiyatı 685 bin 412 TL oldu. Merdivenköy’de kiralarda da yüzde 15,2’lik artış yaşanarak kira bedeli ortalama 2 bin 121 TL’ye ulaştı. 


AA
Haber Karar Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...İstanbul Kadıköy'de kentsel dönüşüme giren mahalleler arasında satılık ve kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahalle Fikirtepe oldu, sahibinden.com verilerine göre, Fikirtepe'yi Dumlupınar ve Merdivenköy'de takip etti. Buna göre, Fikirtepe'de, son iki yılda satılık konut fiyatlan yüzde 41,8 artarak 725 bin 529 TL oldu. Kiralar ise yüzde 45,4 arttı ve ortalama bin 152 TL'ye ulaştı. Kentsel dönüşüm projelerinin hareketlendirdiği Dumlupınar Mahallesinde son iki yılda satılık konut fiyatlan yüzde 22,6 arttı. Dumlupınar'da ortalama satılık konut fiyatı ise 671 bin 983 TL olarak belirlendi. Mahallede kiralık konut fiyatları da yüzde 35,6 oranında yükselerek ortalama 1.833 TL oldu. Verilere göre Merdivenköy'de ise son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21,5 artış gözlemlendi ve ortalama satış fiyatı 685 bin 412 TL oldu. Merdivenköy'de kiralarda da yüzde 15,2'lik artış yaşanarak kira bedeli ortalama 2 bin 121 TL'ye ulaştı.Karar