Kadir Topbaş yeniden TBB genel başkanlığına seçildi!

Kadir Topbaş yeniden TBB genel başkanlığına seçildi! Kadir Topbaş yeniden TBB genel başkanlığına seçildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) başkanlığına yeniden seçildi.İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) başkanlığına yeniden seçildi.


İBB'den yapılan açıklamaya göre, TBB'nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Grand Cevahir Hotel’de yapıldı. TBB Genel Başkanlığı için yapılan oylama sonucunda 3 dönemdir başkanlık görevini yürüten Topbaş, yeniden bu göreve getirildi.


Kadir Topbaş, burada yaptığı konuşmada, kendisine güvenilmesinden ötürü teşekkür ederek, "Başka bir aday çıkmayarak gösterilen nezaket için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yeni dönemimizde de yine güzel hizmetler vereceğimize inanıyorum." dedi.


Yeni dönemde yapılacak projelere değinen Topbaş, şunları söyledi:


"Önemle üzerinde durduğumuz bir projemizi daha hayata geçireceğiz. Bu projemiz 'Yerel Yönetimler Akademisi'. Bu akademide sizler olsun, belediye çalışanları olsun ciddi eğitim alabilecekler. Bu akademimiz uluslararası ölçekte eğitim verecek. Bütçemizin büyük bölümünü ihtiyaçları göz önüne alarak, gelen teklifleri göz önünde tutarak ve tüm belediyelerimize belirli oranlarda yardıma devam ederek harcıyoruz. Bütçemiz el verdiği müddetçe bizlerden istenilen araç gereç ve benzeri talepleri yerine getireceğiz."


Kadir Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Hükümetlerimiz yerel yönetimlerin görüşlerini dikkate alarak bizim elimizi daha da güçlendirmek, hareket alanımızı genişletmek için yeni kanunlar çıkardı. Tüm siyasi partilerin temsilcilerine teşekkür ediyorum. Sizler bizim isteklerimizi parlamentoya yansıtmakta aracı oldunuz. Bizim taleplerimiz yerel yönetimlerin daha iyi hizmet verebilmesi ve vatandaşlarımıza daha refah bir hayat sürdürmeleri için ortam hazırlayabilecek çalışmaları yapabilmemiz için bize kolaylık tanınması yönündeydi. Biz yerel yönetimler olarak halkımıza eşit mesafedeyiz. Hiçbir ayrım ortaya koyamayız. Çünkü demokrasilerde bizim görüşlerimize bir kişi bile karşı çıksa onun da haklarını korumakla yükümlüyüz.”


1-3 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan "Smart City Expo" fuarına da değinen Topbaş, "Bu çok önemli bir toplantı. Teknoloji çok değişti. İletişim ağları farklı bir boyutta artık. Belediyeler olarak bizim de bu teknolojileri yakinen takip etmemiz gerekiyor. Belediyelerimiz teknolojik gelişmelere ayak uyduramadıkları takdirde işlerinde büyük aksaklık yaşayacaktır." diye konuştu.


AA


Kadir Topbaş kimdir?