28 / 05 / 2022

Kağıthane'de bir inşaat çöktü!

Kağıthane'de bir inşaat çöktü!

Kağıthane'de bir inşaat sahasında yapılan çalışma sırasında göçük meydana geldi. Olay, Kağıthane Yeşilce Mahallesi Destek Sokak üzerinde meydana geldi. Enkazdakiler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.



Kağıthanedede bir inşaat sahasında yapılan çalışma sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında inşaatın müteahhitliğini yapan baba-oğul göçük altında kaldı. Baba Muzaffer Arat çevredekiler tarafından hafif yaralı kurtarılırken toprak altındaki oğlu Hüseyin Arat itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. 


Olay, Kağıthane Yeşilce Mahallesi Destek Sokak üzerinde meydana geldi. Müteahhitlik yapan baba Muzaffer Arat ile oğlu Hüseyin Arat yaptırdıkları inşaat sahasını gezmek için şantiye alanına geldi. 


İş makineleri sahada çalışırken yol üzerindeki toprak zeminde bir anda göçük oldu, baba ve oğul toprak altında kaldı. Baba Muzaffer Arat çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılırken oğlu toprak yığını altında kaldı. Beline kadar toprak altında kalan Hüseyin Arat'ın kurtarılması için olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri çalışma başlattı. Yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından Hüseyin Arat'ta yaralı olarak göçükten çıkarıldı, ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Arat, daha sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 


Bizim Gazete