12 / 08 / 2022

Kale Aquasmart Dünyanın Profili Değişiyor uygulaması ile bir ödül daha aldı!

Kale Aquasmart Dünyanın Profili Değişiyor uygulaması ile bir ödül daha aldı!

Kale Aquasmart Dünyanın Profili Değişiyor uygulaması ile bir ödül daha aldı. Kale'nin, dünyadaki kuraklık sorununa dikkat çekmek amacıyla Facebook' ta başlattığı " Dünyanın Profili Değişiyor " uygulaması, ikinci kez ödüle layık görüldü.Kale Aquasmart Dünyanın Profili Değişiyor uygulaması ile bir ödül daha aldı. Sosyal medyada büyük ilgi gören çevreci uygulamasıyla daha önce "DPİD 2013"ten ödülle dönen Kale, bu kez dijital pazarlama iletişimi alanında yılın en iyi projelerinin seçildiği "Mixx Awards Türkiye 2013"ten Bronz Mixx ödülünü kazandı. 


Dijital pazarlama iletişimi sektörünün yıldızlarını belirleyen "Mixx Awards Türkiye 2013"ün (Marketing Intelligence and Excellence) sonuçları açıklandı. Kale, su tasarrufu sağlayan yenilikçi ürünü Aquasmart'ın özelliklerini tanıtmak için Facebook'ta gerçekleştirdiği "Dünyanın Profili Değişiyor" uygulaması, 27 ayrı kategoride 596 projenin değerlendirildiği yarışmada ödüle layık görüldü. Dünyanın azalan su kaynaklarına dikkat çektiği uygulama ile dijital medyada akılda kalıcı bir çevre hareketine imza atan Kale, 2013 yılına damgasını vuran projelerin ödüllendirildiği "Mixx Awards Türkiye 2013"ten, "Sosyal Medya Aplikasyonları" kategorisinde Bronz Mixx ödülünü kazandı. 


Çevre dostu uygulama ile ikinci ödül başarısı

Daha önce pazarlama dünyasının en iyilerinin belirlendiği "Doğrudan Pazarlama Ödülleri – DPİD 2013"te, "Hedef Kitle-Topluluk Bağlılığı Kampanyaları" kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülen Kale'nin çevreci uygulaması; bu kez "Mixx Awards Türkiye 2013"te en iyiler arasına girerek, ikinci kez ödül alma başarısı gösterdi. 


Kale, katılımcıları insanlık için faydalı bir etkinliğe teşvik etti

Hedef kitle ile marka arasında ilişki kuran ve bağlılık yaratan "Dünyanın Profili Değişiyor" uygulamasıyla Kale; tüm katılımcıları insanlık için faydalı bir etkinliğe teşvik etti. Günümüzde her geçen gün artan Facebook kullanımı ve insanların kendi profillerine gösterdikleri önem üzerinden mesaj veren çevre dostu uygulama; su kullanımının bu hızla devam ettiği takdirde, gelecekte dünyanın profilinin nasıl değişeceğine dikkat çekti. 


Faaliyetlerinin her aşamasında doğaya dost çözümler sunan Kale, su tasarrufu konusunda her kişi ve kuruluşun sorumluluğu olduğunu vurguladığı "Dünyanın Profili Değişiyor" uygulamasıyla, kullanıcılara farklı bir bakış açısı kazandırdı. Türkiye'nin en tasarruflu ve çevreci klozeti Kale Aquasmart ile yılda yüzde 55 su tasarrufu (6 litre yerine 2.7 litre su kullanımı ile 3.3 litre tasarruf) sağlayan Kale'nin su israfına dikkat çektiği uygulamasına katılanlar, TEMA Vakfı ile birlikte oluşturulan Aquasmart Ormanı'na da katkıda bulunduklarını gösteren bir dijital sertifikaya sahip oldu.