Kale Boya Artcrete ile mekanlar artık daha zarif!

Kale Boya Artcrete ile mekanlar artık daha zarif! Kale Boya Artcrete ile mekanlar artık daha zarif!

Kale Boya, hem duvar hem zeminde uygulanabilen mermer görünümlü dekoratif kaplama malzemesi ‘Artcrete’ ile sıradanlıktan sıkılan ve yaşam alanlarını farklılaştırmak isteyenlere, mükemmel bir seçenek sunuyor.Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim bünyesinde faaliyet gösteren Kale Boya, dekoratif kaplama malzemesi ‘Artcrete’ ile mekanlara yeni bir soluk getiriyor. Yeni ürün geliştirme sürecinde fark yaratan Kale Boya, mineral esaslı mermer görünümlü kaplama malzemesi Artcrete ile mekanlara zarafet katıyor. 


Yalın tasarıma ve esnek bir yapıya sahip kaplama malzemesi Artcrete, yüksek mukavemetli, darbelere, çizilmelere ve suya dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor. Hem duvar hem de zeminde kullanılabildiği için efekt bütünlüğü sağlayan Artcrete, farklı uygulama teknikleri ile farklı desenler yaratma imkanı sunuyor. 


İlhamını sanattan alan, beton kadar güçlü Artcrete, ismini de, İngilizce sanat (art) ve beton (concrete) kelimelerinin bileşiminden alıyor. Suya karşı dayanıklı olan Artcrete, banyo gibi ıslak hacimlerde dahi kullanılabiliyor. Artcrete ayrıca dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlıyor.


Artcrete, iç ve dış cephe duvarlarında, iç cephe zeminlerinde; kara sıva, beton gibi mineral yüzeylere, eski su bazlı boyalı yüzeylere ve alçı sıva, alçı levha üzerine uygulanabiliyor. Seramik kaplı yüzeylere de uygulanabilen Artcrete’in deseni, çelik mala veya efekt mala ile veriliyor. Renk Ustası’nın 24 farklı rengi kullanılarak binlerce renk elde edilebilen Artcrete’in üzeri Artcrete Coat ile kaplanıyor ve uygulama yıllar sonra da tekrarlanabiliyor.