08 / 08 / 2022

Kalkınma Bakanlığı'na Cüneyd Düzyol atandı!

Kalkınma Bakanlığı'na Cüneyd Düzyol atandı!

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, HDP'li Müslüm Doğan'ın istifasıyla boşalan Kalkınma Bakanlığına M. Cüneyd Düzyol'un getirildiği açıklandı. Cüneyd Düzyol, aynı bakanlıkta müsteşar olarak görev yapıyordu. İşte özgeçmişi...Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, HDP'li  Müslüm Doğan'ın istifasıyla boşalan Kalkınma Bakanlığına M. Cüneyd Düzyol'un getirildiği açıklandı. 


Seçim Hükümetinde Kalkınma Bakanlığına atanan Cüneyd Düzyol, aynı bakanlıkta müsteşar olarak görev yapıyordu. Avrupa Birliği Bakanlığı'na atanan Beril Dedeoğlu ise Avrupa Birliği, uluslararası politika ve uluslararası güvenlik konularında çalışıyor.


Cüneyd Düzyol, 1964 yılında İzmir'de doğdu. 1988'de Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Düzyol, kısa süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl Devlet Planlama Teşkilatında göreve başladı.


Cüneyd Düzyol, İngiltere'de University of East Anglia'da "kalkınma ekonomi­si" üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra ABD'de University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.


1996'dan itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam eden Düzyol, 1999'da aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 sonuna kadar sürdürdü. 


2003-2009 arasında iktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yapan, ardından müsteşar yardımcılığına atanan Düzyol, geçen yıl Kalkınma Bakanlığı'nda müsteşarlık görevine getirilmişti.


AA