Kanal İstanbul projesi için bilirkişi keşif yapacak!

Kanal İstanbul projesi için bilirkişi keşif yapacak!İstanbul 10. İdare Mahkemesi, Kanal İstanbul projesi için keşif ve bilirkişi incelemesi kararı verdi...


İstanbul 10. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, partilerin ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin başvurularına istinaden, Kanal İstanbul Projesi için keşif ve bilirkişi incelemesi kararı aldı. 

Habertürk'te yer alan habere göre; İstanbul 10. İdare Mahkemesi, Kanal İstanbul'un ÇED (Çevre Etki Değerlendirme) Raporuna karşı açılan ve daha sonra birleştirilen dosyayla ilgili olarak yerinde inceleme yapılmasına karar verildi. 

Mahkeme “Uyuşmazlığın, teknik yönden açıklığa kavuşturulabilmesi için alanında uzman bilirkişilerin görüşüne başvurulması gerekli görüldüğünden, yürütmenin durdurulması istemi hakkında mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırıldıktan sonra bir karar verilmesine” yönünde hüküm verdi.

İBB, siyasi partiler ve çeşitlik sivil toplum örgütleri, ÇED raporunun iptali ve yürütmenin durdurulması yönünde başvurularda bulunmuştu.

Kanal İstanbul Projesi'nin finansmanı mecliste!

Kanal İstanbul ihalesinin salgın sürecinde gerçekleştirilmesi mecliste!

İlber Ortaylı'dan 'Kanal İstanbul' yorumu!