Kanal İstanbul ihalesinin salgın sürecinde gerçekleştirilmesi mecliste!

Kanal İstanbul ihalesinin salgın sürecinde gerçekleştirilmesi mecliste!Kanal İstanbul Projesi ve Rize Güneysu yol bakım ihalelerinin koronavirüs salgını sürecinde gerçekleştirilmesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Sütlü, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...


CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Kanal İstanbul Projesi ve Rize Güneysu yol bakım ihalelerinin koronavirüs salgını sürecinde gerçekleştirilmesine ilişkin soru önergesi hazırladı. Sütlü, sorusunun Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Sütlü, ''26 Mart 2020 tarihinde yapılan ''Kanal İstanbul'' ihalesi ardından 27 Mart 2020 tarihinde de Rize Güneysu'da yol bakım ihalesi yapıldığı basına ve kamuoyuna yansımıştır'' diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü'nün soruları:
1- Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde yapılan bu sessiz ihalelerin devam etmesinin gerekçeleri nelerdir?
2- Yapılan ihalelere kaç firma veya şirket katılmıştır? İhaleye katılanların sundukları teklifler nelerdir? Hangi firmalara veya şirketlere verilmiştir?
3- Yapılan ihalelerin herhangi bir yapı veya inşaata başlamış mıdır?