Kandıra’nın ilk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açıldı!

Kandıra’nın ilk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açıldı!

Kocaeli Kandıra’nın ilk kız lisesi olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, eğitim öğretime açıldı. Okul Müdürü Hülya Koç, ''Kandıra'nın ilk kız lisesi olan okulumuz ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.


Kandıra’da sadece kız öğrencilerin okuyacağı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hizmete açılıyor. Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Hülya Koç, Kandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Kurucu Müdür olarak atandı. Koç, yaptığı açıklamasında TEOG sınav puanlarına göre 9’ncu sınıfa kız öğrencilerin alınacağını ve tercihlerin 29 Temmuz'a kadar yapılabileceğini kaydetti. Ayrıca ara sınıflara da nakiller yapılabileceğini belirten Koç, yeni okul yapılıncaya kadar İmam Hatip Ortaokulu'nun eski binasında eğitim ve öğretime devam edeceklerini açıkladı. 

BİLİNÇLİ VE AHLAKLI NESİL

Okul Müdürü Hülya Koç, “İmam Hatip Liseleri, Kur'an ve sünnet yaşantısına uygun, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına ve milletine karşı sorumluluklarını bilen,  milli iradeye sahip çıkan, akademik başarıyı ön planda tutan, bilinçli ve güzel ahlaklı nesil yetiştirmek için kurulmuş okullardır. Her şeyin en iyisini ve en güzelini öğrenmek ve yaşamak için geleceğin annelerini yetiştirmek için kız çocuklarımızı Kandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne gönderelim. Kandıra'nın ilk kız lisesi olan okulumuz ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu. Manşet Kocaeli