Kapadokya Havalimanı çevre dostu seçildi!

Kapadokya Havalimanı çevre dostu seçildi! Kapadokya Havalimanı çevre dostu seçildi!

Havalimanı Müdürü Muslu, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın, çevreye en az zarar verecek şekilde, çevre dostu bir terminal işletmeciliği modeli oluşturduğunu belirterek, 'Yeşil Kuruluş' unvanını almaya hak kazandıklarını belirtti...


Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 'Yeşil Kuruluş' unvanı verildi.


Kapadokya Havalimanı Müdürü Mehmet Muslu, Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ına 'Yeşil Kuruluş' unvanı verildiğini söyledi. Muslu, yaptığı açıklamada Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın, çevreye en az zarar verecek şekilde, çevre dostu bir terminal işletmeciliği modeli oluşturduğunu belirterek, 'Yeşil Kuruluş' (GreenCompany) unvanını almaya hak kazandıklarını belirtti.


Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın, Türkiye’deki toplam 52 Havalimanı içerisinde Yeşil Kuruluş (GreenCompany) sertifikası alan ilk 10 Havalimanı arasında yer aldığını belirten Muslu, “Önemli çevresel boyutu olan tüm faaliyetlerin etkin kontrolü ile ilgili riskleri minimize etmeyi ve iklim değişiklikleri ve küresel ısınmanın önlenmesi amacıyla tüm operasyonlarda doğal kaynak tasarrufunu özendirmeyi ilke edinmiş, bu çerçevede tüm atıklarını, kaynak kullanımını ve faaliyetlerinin çevresel boyutlarını izlemekte ve kontrol altında tutmak için gerekli tedbirleri almaktayız.” dedi.


 

Kırıkhan Olay