Karabük Ayyıldız Stadı uluslararası organizasyonlara açıldı!

Karabük Ayyıldız Stadı uluslararası organizasyonlara açıldı! Karabük Ayyıldız Stadı uluslararası organizasyonlara açıldı!

KBÜ Ayyıldız Stadı'na ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilmesi için FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk, atletizm pistine de Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Class 2 sertifikası verildiKarabük Üniversitesi (KBÜ) Ayyıldız Stadı'na, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilmesi için FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk, atletizm pistine de Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Class 2 sertifikası verildi. 


KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, üstten bakıldığında Türk bayrağının net bir şekilde görülebileceği 25 bin kapasiteli, 40 bin metrekarelik alana sahip stadın ayrıca 24 saat faaliyetlere açık olduğunu söyledi.


Uysal, şunları kaydetti: 


"Stadımızı, ulusal ve uluslararası her türlü spor müsabakaların yapılabileceği şekilde planlayarak yaptık. FIFA-UEFA kriterlerine uygunluk ve atletizm pistine IAAF Class 2 sertifikası aldık. Atletizmin tüm dallarının yapılabileceği, uluslararası standartlarda, IAAF tarafından onaylı 'Class 2' sertifikasına sahip 8 kulvarlı piste sahibiz." 


AA