05 / 07 / 2022

Kardeş(!) Suudilerden Türkiye'ye büyük şok! Yasak geldi

Kardeş(!) Suudilerden Türkiye'ye büyük şok! Yasak geldi

Uzun süren gergin ilişkilerin ardından ekonomik durumun da etkisiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği Suudi Arabistan, Türkiye’ye beklenmedik bir hamle yaptı. İlişkilerin düzelmesi çabasıyla yapılan ziyaret hamlesine Suudiler seyahat yasağı ile karşılık verdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay yaptığı sürpriz Suudi Arabistan ziyareti tepkilerin yanı sıra birçok spekülasyonu da beraberinde getirmişti.

Erdoğan’ın ülkede yaşanan darboğaz nedeniyle, ekonomik beklentiler ile Suudi Arabistan’a gittiği iddiaları konuşulmuşken, Suudilerden dikkat çeken bir hamle geldi.

Suudi Arabistan, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 16 ülkeye seyahat kısıtlaması getirdi. 
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.