13 / 08 / 2022

Karşıyaka Stadı 18 ayda tamamlanacak!

Karşıyaka Stadı 18 ayda tamamlanacak!

Proje müdürü Ertan Bıyıklı: "Karşıyaka Stadı'nı 18 ay içinde tamamlamış olacağız" dedi. Bıyıklı, yaptığı yazılı açıklamada, stat için statik, mekanik, elektrik projeleri ve rüzgar testinin bittiğini, zemin iyileştirme çalışmalarının ise sürdüğünü belirttİzmir'in Karşıyaka ilçesinde yapılması planlanan stadın proje müdürü ve şantiye sorumlusu Ertan Bıyıklı, 18 ay içinde inşaatı tamamlayabileceklerini bildirdi.


Bıyıklı, yaptığı yazılı açıklamada, stat için statik, mekanik, elektrik projeleri ve rüzgar testinin bittiğini, zemin iyileştirme çalışmalarının ise sürdüğünü belirtti.


İyileştirmenin yüzde 20'sinin sona erdiğini belirten Ertan Bıyıklı, şunları kaydetti:


"Zemin iyileştirme çalışmalarını, planlarımıza göre 45 gün sonra bitirmiş olacağız. 70-80 gün içinde statta yapılar yükselecek. İhalede çalışmaların 700 günde tamamlanması gerektiği belirtiliyor. Biz, Karşıyaka Stadı'nı 18 ay içinde tamamlamış olacağız. Boşaltılmamış 2 dükkan çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor. Sosyal tesislerin bulunduğu binaların yapımına, stat inşaatının yüzde 50'sini tamamladığımızda başlayacağız. Burada yapılacak 2 binanın yapımı, stat inşaatı yanında çok kolay."


AA