08 / 12 / 2023

Kartal Manzara Adalar'a LEED Platinum Sertifikası!

Kartal Manzara Adalar'a LEED Platinum Sertifikası!

İş GYO Manzara Adalar projesinin ofis blokları, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen “LEED Platinum” ile ödüllendirildi.İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) imzası ile Kartal'da hayata geçirilen Manzara Adalar'ın iki ofis bloğu doğaya, ekosisteme duyarlılığı ve yüksek çevreci performansı ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından tescillendi ve “Core&Shell” kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya hak kazandı.

İş GYO Manzara Adalar projesinin ofis blokları toplam 81 puan alarak yeşil bina sertifikasına layık görüldü. Dünya genelinde “Core&Shell” kategorisinde LEED Platinum sertifikasına sahip 394 adet proje bulunuyor. Ancak bu sayısı Türkiye'de sadece 8.

İş GYO Genel Müdürü Hasan Kimya Bolat, sürdürülebilir bir gelecek için sosyal ve çevresel sorumlulukların bilinciyle doğaya uyumlu ve ekosisteme duyarlı projeler geliştirdiklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; "Projelerimizi başından itibaren doğaya duyarlı, ihtiyacı kadar tüketen bir anlayışla tasarlıyoruz. İş GYO'nun Kartal'daki Manzara Adalar projesinin iki ofis bloğunun almaya hak kazandığı LEED Platinum Sertifikası bu hassasiyetimizin en önemli göstergelerinden biridir. Bundan sonraki projelerimizde de çevreye duyarlı yaklaşımımızı devam ettirerek örnek projelere imza atacağız"

Kartal Manzara Adalar'daki D Blok 22 katlı ve yaklaşık 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahipken; E blok 15 katlı ve yaklaşık 17 bin metrekare kiralanabilir alan mevcut. Anadolu Hayat Emeklilik'in şimdiden kiralama gerçekleştirdiği projede, ofis arayışında olan bir çok prestijli markalarla görüşmeler devam ediyor.

 

http://www.manzaraadalar.com.tr/

Geri Dön