Kastamonulular da modern stat istiyor!

Kastamonulular da modern stat istiyor! Kastamonulular da modern stat istiyor!

Sinop'ta yeni bir stadyum yapılması yönünde çalışma yapıldığını duyan Kastamonuspor taraftarları internet üzerinden yeni stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde imza kampanyası başlattı.Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor II Müdürü Kazım Açıkbaş'ın, kente yeni bir stadyum yapılması yönünde çalışma yaptıklarını bildirmesinin ardından Kastamonuspor taraftarları internet üzerinden yeni stad yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde imza kampanyası başlattı. 


Kastamonuspor taraftarı düzenlenen kampanya hakkında yaptığı açıklamada "Ülkemizin 20'yi aşkın ilinde Gençlik ve Spor Bakanlığ tarafından dünya standartlarına uygun stadyumlar yapılmaktadır. Son 3 yıldır bu proje kapsamında birçok stadyum tamamlanmış ve taraftarı ile buluşturulmuştur. Birçoğunun da çok kısa sürede bitirilmesi ve faaliyete geçmesi hedefleniyor. Şu sıralar şehrimizde stadyum yapımı gündemde olsa da kesin bir sonuç ortaya çıkmıyor. 


Şehrimizde mevcut ¡ bulunan "Kastamonu Gazi Stadı" ilk inşa edildiğinde Türkiye'nin, sağlam zemini ve bulunduğu yer açısından en iyi stadyumlarından birisiydi. Fakat yıllar geçtikçe, yapılmayan modernizasyon çalışmaları nedeniyle epeyce geride kalmıştır. Bu da artık yeni bir stadyumun yapılma ihtiyacını doğurmaktadır. Ayrıca 5 bin kişilik stadyum Kastamonu halkına yetmemektedir. Şehrimizde mevcut bulunan "Gazi Stadı" depreme dayanıklı değildir. Bu durum artık yeni bir stadyumun yapılma ihtiyacını doğurmaktadır. Bu güzide, Şehitler Diyarı şehrimize modern bir stadyum istemek en doğal hakkımızdır. Bu işin peşinde sonuna kadar olacağımızı söylemek isteriz" şeklinde konuştular.


Sinop Vitrin Haber