Kayseri alternatif bir yol daha kazanıyor!

Kayseri alternatif bir yol daha kazanıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Süleyman Kamçı ile birlikte Derevenk vadisine yapılan viyadük çalışmalarını yerinde inceledi.Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Süleyman Kamçı ile birlikte Karayolları tarafından yapılan Derevenk Viyadükünün son durumunu yerinde gördü. Karayolları Kayseri Bölge Müdürü Şeref Altıok, çalışmalarda gelinen son noktayla ilgili Vali Kamçı ve Başkan Çelik'e bilgi verdi.

Viyadük inşaatında yapılan incelemelerin ardından Vali Kamçı ile Başkan Çelik'e viyadükle ilgili teknik detayları anlatan brifing verildi. Başkan Mustafa Çelik de viyadük bağlantı yolları ile ilgili Vali Kamçı'ya açıklamalarda bulundu.

Viyadük ve bağlantı yollarının tamamlanmasıyla Güney Çevreyolu bağlantısının gerçekleşmiş olacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri'nin önemli bir alternatif güzergaha sahip olacağını belirtti. Bağlantı yollarının bir kısmının Büyükşehir Belediyesi'nce yapıldığını hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, doğu batı aksını Talas üzerinden Malatya Yolu'na bağlayacak olan bu güzergahın trafikte önemli bir rahatlama getireceğini sözlerine ekledi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi