Kayseri Melikgazi'de işyeri ve bina sayısı artıyor!

Kayseri Melikgazi'de işyeri ve bina sayısı artıyor! Kayseri Melikgazi'de işyeri ve bina sayısı artıyor!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her geçen gün imarlı bir gelişme gösterdiğini ilçede hem bina sayısının hem de işyeri sayısının artığını hatırlattı.Kayseri Melikgazi Belediyesinin her geçen gün imarlı bir gelişme gösterdiğini ilçede hem bina sayısının hem de işyeri sayısının artığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin Kayseri merkez nüfusunun yüzde 50'sine hizmet ettiğini, Melikgazililer her sabah temiz ve sağlıklı bir çevrede güne merhaba diyebiliyorsa hizmetlerin etkin ve seri sunulmasından kaynaklandığını bildirdi. 


2016 yılının ilk haftasında Melikgazi Belediyesi araç parkına 4 hizmet aracını Melikgazililerin hizmetine Meclis kararı ile sunacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak kiralık hizmet aracı uygulamasından vazgeçtiklerini belirtti.


2016 yılı içerisinde toplam 12 hizmet aracının alınarak birimlerin hizmetine sunulduğunu, bu araçların 4 aracın alınması ile araç parkının büyüyeceğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:


"Melikgazi Belediyesi olarak ilçemizin doğu ile batı arası kuş bakışı 65 km hizmet alanında ise yol uzunluğu oldukça fazladır. Bu kadar geniş alana yayılmış olan bir yerleşim alanında etkin ve verimli hizmet sunulabilmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle yerinde hizmet alanları ile seri ve hızlı bir şekilde sunulması içinde araç parkının yeterli olması gerekmektedir. Belediye olarak bu anlayış ile zabıta, fen, temizlik, park bahçe gibi birimlerde hizmet araçlarının tamamının resmi olmasını istedik ve araç parkını genişletmeye ihtiyaçtan dolayı karar verdik. Bu amaç ile resmi plakalı araçlar ile bundan böyle hizmet sunulacaktır. Resmi araçlar ile oto kontrol sistemi daha kolay uygulanabilmekte olup tüm araçlarda araç takip sistemi mevcuttur."Habertürk