Kayseri Oruçreis'te kentsel dönüşüm başlıyor!

Kayseri Oruçreis'te kentsel dönüşüm başlıyor!Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi için hak sahipleri ile kentsel dönüşüm toplantısı gerçekleştirdi. 


Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, inşa edilecek konutların günümüz modern ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mimariler olacağını belirtti. Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan bilgilendirme toplantısına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp ve hak sahipleri katıldı.

Kayseri Oruçreis

“KENTSEL DÖNÜŞÜM DEVLETİN SAĞLADIĞI BİR KOLAYLIK, İMAR YÖNTEMİDİR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın girişimleri ve çabaları ile Büyükşehir Belediyesi’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile beraber yürüttüğü Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ilişkin riskli alan ilanı yapılan alanda bulunan hak sahiplerine bilgilendirme toplantısında açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, "Kentsel dönüşüm devletin sağladığı bir kolaylık, imar yöntemidir" diye nitelediği kentsel dönüşüm hakkında bilgiler vererek, Büyükşehir Belediyesi’nin uzlaşma görüşmelerinin yapılacağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hak sahiplerine dağıtımı yapılacak konutları inşa edeceğinş söyledi. Mevcut yapıların ve mülkiyetlerin tespitlerinin Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’nca tamamlandığını ifade eden Elcuman, yapılacak konutların günümüz modern ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mimariler olacağını 
söyledi.

Kayseri Oruçreis

Uzlaşma görüşmeleri Eylül'de başlayacak 

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp de, güvenli, sosyal ve ekonomik değerleri geliştirici, en önemlisi afet riskine önlem alınacak nitelikte bir kentsel dönüşüm uygulaması sağlanacağını dile getirerek riskli alan ilanı sağlanan alanda bulunan hak sahiplerine uzlaşma kriterlerini anlattı. Konuşmasında alan içerisinde uzlaşmanın Eylül ayı sonu itibari ile başlayacağını da paylaşan Alp, görüşmelerin biteceğini iki grupta söyledi. İlk grup hak sahipleri ile uzlaşma sağlanacağını, 572 adet dairenin yapım ihalesinin  TOKİ  tarafından 7 Eylül 2021 tarihinde yapılacağını belirten Alp, ''Mevcut alandaki yapıların tamamı ruhsatsız olup, afet riski altında bulunuyor olması, ayrıca bölgede çok ciddi güvenlik problemleri ve imar uygulamalarının yapılamaması sonucu sosyal alanların oluşturulamaması dönüşümün temel nedenlerinin ve gerekliliğini göstermektedir" ifadelerini kullandı.


Kayseri Kocasinan'da 21 milyon TL'ye satılık 2 arsa!