Keçiören Belediyesi Cerablus'a park yapacak!

Keçiören Belediyesi Cerablus'a park yapacak!

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cerablus ile Keçiören arasında kardeşlik köprüsü kuruyor. Cerablus’ta çocuk oyun parkı yaptıracak olan Başkan Ak, ayrıca Kurban Bayramı’nda Cerabluslulara bayram sevinci yaşatmak amacıyla yardım tırı da yolladı.Keçiören Belediyesi, Fırat Kalkanı Operasyonu ile DAEŞ terör örgütü unsurlarından temizlenen Cerablus’a ikinci bayram sevincini yaşatacak. Battaniye, giysi, temizlik malzemeleri, oyuncaklar ve bayramlık hediyelerin yanı sıra Cerablus’ta kurulacak çocuk oyun parkı malzemelerini de taşıyan yardım tırı Keçiören Ovacık’tan dualarla yola çıktı.

 

PSİKOLOJİK DESTEK VERİLECEK 

 

Cerablus halkını Kurban Bayramı’nda yalnız bırakmayan Keçiören Belediyesi, yardım tırıyla birlikte 6 kişilik uzman heyet de göndererek, DAEŞ terör örgütünün kontrolü altında zor günler geçiren halka psikolojik destek sağlayacak. Cerablus’a Başkan Ak’ın ve Keçiören’in selamlarını götürecek olan heyet, kentte 10 gün boyunca kalarak bayramı Cerabluslular ile birlikte geçirecek.

 

Belediye Başkanı Mustafa Ak, DAEŞ terör örgütü nedeniyle zor günler yaşayan Cerabluslulara Keçiören Belediyesi olarak kardeşlik elini uzatmak istediklerini belirterek, “Cerablus’a kuracağımız çocuk oyun parkı ve gönderdiğimiz yardım malzemeleri ile kardeşlerimizin yaralarını sarma sürecine bir nebze olsun katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ülkemizin ve bütün İslam Dünyası’nın Kurban Bayramı’nı bayram tadında geçirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.