Kentsel dönüşüm en az terör kadar önemli!

Kentsel dönüşüm en az terör kadar önemli! Kentsel dönüşüm en az terör kadar önemli!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum kentsel dönüşümün en az terörle mücadele kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, tüm illerde bu sürece destek olacaklarını söyledi...AKP'nin Kızılcahamam Kampı’nda 31 Mart seçim sonuçlarının yanı sıra belediyelerin ve teşkilatın önümüzdeki dönemde izleyeceği yol haritası da ele alındı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 81 ilden gelen AK Parti teşkilatı ve belediye başkanlarıyla iki gün boyunca ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Şehirlerden gelen taleplere ilişkin bakanlara talimatlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili başkanlara seçim dönemindeki vaatlerin gerçekleşme oranını, manifestodaki hedefleri, icraatları ve başkanların performansını takip edeceğini söyledi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; önümüzdeki dönemde uygulanacak yol haritasıyla ilgili teşkilata uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı döneminden örnekler vererek, manifestodaki hedeflerin gerçekleşmesini, projelerde bütçenin dengeli kullanılmasını, halkla yakın temasta bulunulmasını, israftan kaçınılmasını ve icraatlarda aksama olmamasını istedi.

YATIRIMLAR VE EKONOMİ

Erdoğan, bazı başkanlardan yatay mimari konusunda hassasiyet istedi. Erdoğan’ın halkın karşı çıktığı projelerin gündeme getirilmemesi talimatını verdiği öğrenildi. Toplantılarda en kritik başlığı ise yatırımlar ve ekonomi başlığı oluşturdu. Birçok başkanın seçim döneminde söz verilen yatırımları hayata geçirmek için finansman konusunda sıkıntılarını dile getirdiği, Erdoğan’ın açıklanan reform paketlerine dikkat çekerek, bu konuda sabırlı olunmasını istediği belirtildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ZORLUKLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanların ilettiği sorun başlıklarının çözülmesi konusunda bakanlara talimatlar verdi. Bazı başkanlar, son zamanlarda İstanbul’da yaşanan göçükleri hatırlatarak kentsel dönüşümde zorlandıklarını ifade ettiler. Başkanlarla ayrı görüşmeler yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise kentsel dönüşümün en az terörle mücadele kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, tüm illerde bu sürece destek olacaklarını ifade etti.