Kentsel dönüşüm İzmir için önemli!

Kentsel dönüşüm İzmir için önemli! Kentsel dönüşüm İzmir için önemli!

Yeni Asır ekibi İzmir'e yeni atanan Vali Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti. Bursalı, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Vali Ayyıldız'a görevinde başarılar dilerken, Vali Ayyıldız da İzmir'e ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Yazı İşleri Müdürleri Kadir Sıvacı, Zafer Şahin, Haber Müdürü Erhan Gülenç, Köşe Yazarı Yunus Karakaya ve Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'den oluşan Yeni Asır ekibi İzmir'e yeni atanan Vali Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti. Bursalı, Vali Ayyıldız'a görevinde başarılar dilerken, Vali Ayyıldız da İzmir'e ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Ayyıldız,  İzmir  için kentsel dönüşümün büyük önem taşıdığını dile getirdi. Ayyıldız, kentsel dönüşümün vatandaşları rahatsız etmeden, üzmeden peyder pey yapılması gerektiğini ifade etti.


İzmir'de Valilik de dahil olmak üzere kamu kurumlarının şehrin dış bölgesinde tek bir kampuste toplanması önerisinde bulunan Ayyıldız, bunun eğitim alanında da uygulanması gerektiğini vurguladı. İzmir'de şehir içinde bulunan kamu kurumlarının tek bir kampus çatısı altında şehir dışına taşınmasının İzmir'i rahatlatacağını ifade eden Ayyıldız, "İzmir'de bir çok kurum ve kuruluş şehir içinde. Yalnızca sahil şeridini düşünmemek gerek. Bazı kurum ve kuruluşlar şehre daha uzak yerlerde tek çatı altında toplanabilir. Tabii ki taşınan o bölgeyi de altyapı ve ulaşım noktasında güçlendirmemiz gerek" dedi.


Kiracı değil ev sahibi


Vali Ayyıldız, İzmir'in daha fazla yatırımcı çekmesi gerektiğine de vurgu yaparak, "İzmir dışarıdan göç alan bir kent. Bu noktada İzmir'e dışarıdan gelenler kiracı değil ev sahibi olmalı. Kente yatırım yapmalı" ifadelerini kullandı.Yeni Asır