29 / 06 / 2022

Kentsel Dönüşüm İnşaat Sektörü

Kentsel Dönüşüm İnşaat Sektörü

Kentsel dönüşüm kapsamında yurt genelinde dönüşmesi gereken yaklaşık 7 milyon konutun bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu projelerin talebi canlı tutarak, sektörü yılda ortalama yüzde 10 büyüteceğinin altını çiziyor.

Kentsel dönüşüm inşaat sektörüne 400 milyar dolar katkı sağladı!

Türkiye'nin en büyük endüstrisi konumundaki inşaat sektörü "kentsel dönüşüm" planlamalanyla daha da hareketlendi. Kentsel dönüşüm ile Türkiye'nin en büyük endüstrisi konumunda bulunan inşaat sektörüne 400 milyar dolarlık alan açıldı.

Kentsel dönüşümle inşaat sektörüne 400 milyar dolar katkı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, 100. yılında 6.5 bugüne kadar ilan edilen 159 riskli alanda proje çalışmalarının başladığını ve büyük çoğunluğunun 2018'de tamamlanacağını belirtti.

Kentsel dönüşüm inşaat sektörünü büyütecek!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Bursa'da bina stokunun büyük kısmının çarpık ve kaçak yapılardan oluştuğunu, kentsel dönüşümle birlikte hareketlenecek inşaat sektörünün 2015 yılında büyüyeceğini söyledi.

Emre Erol: Kentsel dönüşüm gayrimenkulde hareketliliği arttırdı!

ULUSLARARASI gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams'in Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, emlakta birinci ele olan talep ve kentsel dönüşümün gayrimenkul sektöründeki hareketliliği arttırdığını belirtti...

Kentsel dönüşüm inşaat sektörüne 400 milyar dolarlık alan açacak!

Türkiye'nin en büyük endüstrisi konumundaki inşaat sektörü "kentsel dönüşüm" planlamalarıyla daha da hareketlendi. "Kentsel dönüşüm: 400 milyar dolarlık sektör" adlı Turkey Design Mission 2013 Edition 111 etkinliği gerçekleşti...

Kentsel dönüşüm inşaat sektörüne 400 milyar dolarlık alan açacak!

Türkiye'nin en büyük endüstrisi konumundaki inşaat sektörü "kentsel dönüşüm" planlamalarıyla daha da hareketlendi. Kentsel dönüşüm, Türkiye'nin en büyük endüstrisi konumunda bulunan inşaat sektörüne 400 milyar dolarlık alan açacak...

Makbule Yönel Maya: 2B, mütekabiliyet yasası sektörü etkiledi!

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya "2B, Mütekabiliyet ve özellikle de kentsel dönüşümle ilgili kanunlar sektörü etkisi altına aldı" dedi...

İstanbul'da belediyeler kentsel dönüşüm için düğmeye bastı! Hangi belediye, ne yapıyor

Önümüzdeki günlerde yasalaşması beklenen kentsel dönüşümle ilgili tasarı için İstanbul'daki belediyeler hazırlıklarını sürdürüyor

Kentsel dönüşümün işaret fişeği!

Sabah gazetesi yazarı Nüsa Uğur, "Bahar ayları yalnızca inşaat mevsimini değil aynı zamanda toplantı ve sempozyumları da hızlandırıyor" diye yazdı

Sitare Kentsel Dönüşüm Yapı Ve İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

Sitare Kentsel Dönüşüm Yapı Ve İnşaat Limited Şirketi bugün Güngören'de Fevzi Umman, Hamit Umman ve Zeynep Umman ortaklığında kuruldu.

Merter Kentsel Dönüşüm İnşaat Yapı Ve Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Merter Kentsel Dönüşüm İnşaat Yapı Ve Danışmanlık Limited Şirketi Bahçelievler'de Ercüment Sever ve Veysal Çelik ortaklığında kuruldu.

Uzay Kentsel Dönüşüm İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

Uzay Kentsel Dönüşüm İnşaat Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Karzaoğlu tarafından kuruldu.

Anıl Kentsel Dönüşüm İnşaat Şirketi kuruldu!

Anıl Kentsel Dönüşüm İnşaat Limited Şirketi  Beylikdüzü’nde  2 milyon 500 bin TL sermaye bedeli ile Anıl Yenidoğan tarafından kuruldu.

Biga Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Ve İnşaat Taahhüt Limited Şirketi kuruldu!

Biga Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Ve İnşaat Taahhüt Limited Şirketi Büyükçekmece’de   100 binTL sermaye bedeli  ile Ayşenaz Özlü tarafından  kuruldu.

İnşaat maliyetleri kentsel dönüşümü yavaşlatıyor mu?

İzmir'de kentsel dönüşümün yavaş bir şekilde ilerlediğini söyleyen İZTO Meclis Üyesi Levent Bendeş, en büyük nedenin inşaat maliyetindeki artış olduğunu dile getirdi. 

Volkan Kentsel Dönüşüm İnşaat Gıda Otomotiv Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Volkan Kentsel Dönüşüm İnşaat Gıda Otomotiv Ticaret Limited Şirketi bugün Zeytinburnu'nda 500 bin TL sermaye bedeli ile Volkan Özgör tarafından kuruldu.

Güven Kentsel Dönüşüm Mimarlık Mühendislik İnşaat Emlak Peyzaj San.İç Ve Dış Tic.Limited Şirketi kuruldu!

Güven Kentsel Dönüşüm Mimarlık Mühendislik İnşaat Emlak Peyzaj San.İç Ve Dış Tic.Limited Şirketi Avcılar'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mücahit Abuçka tarafından kuruldu.

Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Riskli Yapı Tespiti İnşaat Mimarlık Mühendislik Limited Şirketi kuruldu!

Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Riskli Yapı Tespiti İnşaat Mimarlık Mühendislik Limited Şirketi bugün Şişli'de 2 milyon TL sermaye bedeli ile Nurten Tem Ekinci tarafından kuruldu.

Öztürk Kentsel Dönüşüm İnşaat Otomotiv Gıda Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Öztürk Kentsel Dönüşüm İnşaat Otomotiv Gıda Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler’de 50 bin TL sermaye bedeli ile Gökhan Öztürk tarafından kuruldu.

Kentsel dönüşüm KDV indirimi hangi inşaat projelerinde geçerli?

Devlet kentsel dönüşüme teşvik etmek için düğmeye bastı. Buna göre, vatandaş müteahhitle kat karşılığı anlaşma yapmadan evini kendi dönüştürmesi halinde KDV yüzde 1 olacak. Peki indirimli KDV uygulanacak inşaat taahhüt işleri neler? İşte detaylar...

Arslan Kentsel Dönüşüm İnşaat Otomotiv Telekomünikasyon Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Arslan Kentsel Dönüşüm İnşaat Otomotiv Telekomünikasyon Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 500 bin TL sermaye bedeli ile Serhat Arslan tarafından kuruldu.

İnşaat sektörü kentsel dönüşümü bekliyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle frene basan inşaat sektörü, yeni projeleri hayata geçirmek için kentsel dönüşümü bekliyor.

Kentsel Dönüşüm İnşaat Sektörü Haberi

Kentsel Dönüşüm İnşaat Sektörü

İnşaat alanındaki gelişmelere paralel büyüme hızı ivme kazanan Türkiye iskele ve kalıp sektörü, gayrimenkul sektörünün bu yıl siyasi belirsizlik ve kurdaki dalgalanmalar ile bekle-gör pozisyonuna girmesiyle hız kesmişti. Kasım sonrası siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla piyasalarda gerçekleşen olumlu hava, yatırım ortamı ve gayrimenkul sektörü açısından verimli bir yıla işaret ediyor. Bunun yanı sıra, kentsel dönüşüm kapsamında yurt genelinde dönüşmesi gereken yaklaşık 7 milyon konutun bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu projelerin talebi canlı tutarak, sektörü yılda ortalama yüzde 10 büyüteceğinin altını çiziyor. 


Global ekonomide devam eden durgunluğun Türkiye ekonomisinde oluşturduğu baskı ve özellikle 2014 yılının ikinci yarısında yükselişe geçen döviz kurlarının oluşturduğu tedirginlik, kamu inşaatlarının azalması ve artan maliyetler inşaat sektörünün yanında alt sektör konumundaki iskele ve kalıp sektörüne de olumsuz yansımaya...