TEK SU A.Ş.

TEK SU A.Ş.

Ataç İnşaat yeni bir enerji şirketi kurmak üzere karar aldı

Tek su sayacı olan binalarda ödeme paylaşımı nasıl yapılır?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Binamızda tek su sayacı var. Yönetim bizlerden su parası alıyor ama neye göre hesap yaptığını bilmiyoruz. Tek su sayacı olan hallerde paylaşım neye göre yapılmalı?' sorusunu cevapladı.

Yıkılan binaların tek suçlusu müteahhitler mi?

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından 17 binada 115 kişi hayatını kaybederken gözler yeniden müteahhitlere döndü. 

Harabeye dönüşen mahallede tek başına yaşam! 

Gaziantep’te bir çift, bir kısmı su altında kalan diğer kısmı ise yıkılarak harabeye dönüşen Kaşyolu Mahallesi'nde tek başlarına yaşıyor.

MRESCO Türkiye Group CEO'su Oya Zingal oldu!

MRESCO Türkiye’de uzun yıllar Ceo görevini yapan Oya Zingal, yeni dönemde grubun tüm şirketlerinin tek yetkilisi olarak yönetimini üstlenerek MRESCO Türkiye Group CEO'su olarak görev yapacak. 

Binalarınızdaki su depoları temizleniyor mu?

Profesyonel Site Yöneticisi Zeynal Fırat, Türkiye'nin ilk ve tek emlak haberleri sitesi Emlakkulisi.com okurları için "binalardaki su depoları" konulu yazı yazdı. İşte yazının detayları...

Haliç'e Su Sporları Merkezi kurulacak!

Haliç Köprüsü'nün Halıcıoğlu ayağında kalan ve bir kısmı park olan alana "Haliç Su Sporları Merkezi" yapılıyor. 11 dönümlük alana yapılacak tek katlı ekolojik merkezin projesi tamamlandı. Çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacak.

Ahmet Deniz Atabay'a konut projelerinin durması hakkında suç duyurusu!

Didim'de Süryani vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen konut projelerini, belediye meclisi kararı olmadan tek başına durduran Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay hakkında, Didim Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Adana Kozan'daki su sorunu tarih olacak!

ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, Adana'nın Kozan ilçesinde yıllardır el atılmayan sıkıntıları tek tek çözdüklerini, ilçedeki su sorununa el attıklarını belirtti.

Grohe tek kumanda kollu bataryalarıyla su tasarrufu sağlıyor!

Dünyanın en popüler batarya tipi olan tek kumanda kollu bataryalarda GROHE’nin sunduğu özellikler suyun tasarruflu kullanımını sağlayarak çevresel faydalar sunuyor.

Denizli Horasanlı'nın su sorunu çözüldü!

Denizli Horasanlı'nın 10 yıllık su sorunu çözüldü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Çok şükür sistemimizi kısa sürede kurduk. İhtiyaç olan tüm bölgelerimizin sıkıntılarını tek tek çözmeye devam ediyoruz" dedi.

Su rezervleri giderek yetersiz kalıyor!

Ülkemizde ilk kez olarak su ile ilgili mevzuat tek yasada toplanıyor, özellikle Karadeniz bölgesindeki dere yataklarına imar yasağı getiriliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın su yasa taslağı üzerinde bir yıldır sürdürdüğü çalışmalar son aşamasına geldi

Bobble, suyu içerken filtre eden su şişesi!

Su içerken suyunuzu filtre etmek ister misiniz? Dünyanın en büyük spor markalarını tek çatı altında toplayan INTERSPORT, güvenilir ve sağlıklı su tüketimi için Bobble markasını tüketicileriyle buluşturuyor...

Tek Tek Dağları Milli Parkı'ndaki ziyaretçi tanıtım merkezi restore edilecek!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı; Şanlıurfa'da yer alan Tek Tek Dağları Milli Parkı'ndaki ziyaretçi tanıtım merkezinde restorasyon başlatacak. İhalesi; 19 Eylül 2014'te saat 14.00'te yapılacak.

TEK SU A.Ş. Haberi

TEK SU A.Ş.

Yapılan açıklama şöyle:

bağlı ortaklıklarımız JSC Magana Energy(Kurulu Güç: 40.6 mw), TEK SU  A.Ş. (Kurulu Güç: 9 mw)   ile  hisselerinin  %50 sine sahip olduğumuz  Nisan Enerji  A.Ş. (Kurulu Güç: 144.6 mw) ve satınalma sözleşmesinin imzası aşamasında bulunduğumuz Akasya Elektrik Üretim Ltd. Şti. (Kurulu Güç: 32.5)'ndeki  hisselerimizin  devri suretiyle  Ataç Enerji Yatırımlar A.Ş. ünvanlı bir şirket kurulmasına ve  bu yeni şirketin hisselerinin İMKB'de işlem gören bir yapıda olması hususunda gerekli çalışmaların başlatılmasına  oybirliği ile karar vermiştir.

Hüseyin Belibağlı/emlakkulisi.com