Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Endonezya'da bin 53 kalıcı konut, Osmanlı Şehitliği, Atatürk Külliyesi yaptıklarını, Sri Lanka'da ibadethaneler, kalıcı konutlar inşa ettiklerini dile getirdi.

Erzincan Mineralli Su İşletmesi temel atma töreni yapıldı!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Erzincan'da temeli atılan Mineralli Su İşletmesinde yılda 200 milyon şişe üretim yapılmasının hedeflendiğini bildirdi

Erzincan'da yarın maden suyu fabrikasının temeli atılacak!

Türk Kızılayı'nın Erzincan'a yaklaşık 50 milyon yatırımla kuracağı maden suyu fabrikasının temeli, yarın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılacağı törenle atılacak

Türkiye Somali'yi yeniden inşa ediyor!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı'nın Mogadişu'dan unutulmaz eserler bırakarak ayrılacağını söyledi

Kızılay çadırının konsept ve rengi değişiyor!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay çadırlarından konsept ve renk değişikliğine gittiklerini bildirdi

Kızılay İskenderun Hizmet Merkezi açıldı!

Kızılay İskenderun Hizmet Merkezi açıldı, 8 katlı binada 85 depremzeye barınma imkanı sağlanacak

Antakya’daki 9 bin 400 sığınmacı konteyner evde barınacak!

Açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Suriyeli sığınmacıların önümüzdeki günlerde Kilis'teki konteynır evlere geçeceğini açıkladı

Kızılay Van Mevlana evleri ve çadırlarda başarılı olamadı!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Van'da Mevlana evleri ve çadırlarda başarılı olunamadığını kaydetti

Türk Kızılayı Isparta'da kan bağış merkezi inşaatı yaptıracak!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Isparta Merkez'de kan bağış merkezi inşaatı yaptırılması için proje ihalesi düzenleniyor. Firmaların ihale zarflarını en geç 03 Aralık 2020 günü saat 10:00’a kadar Genel Müdürlüğüne vermiş / göndermiş olmaları gerekiyor.

Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Esnek çalışma düzenlemesi geri çekilmeli!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay "25 yaş altı ve 50 yaş üstündekiler için belirli süreli sözleşmelerin 2 yıla kadar koşulsuz olarak yapılması, çalışanların kıdem ve ihbar tazminatını ellerinden alır, emeklilik haklarına darbe vurur. Suistimale açık adımlar atılmamalı" dedi.

Türk Kızılay Barınma Sistemleri Fabrikası inşaatında son durum ne?

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Onarım Fabrikası ve arazisinde Türk Kızılay tarafından hayata geçirilecek olan Barınma Sistemleri Fabrikası inşaatını inceledi.

Türk Kızılay Tokat'ta kan bağış merkezi yaptırıyor!

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü, Tokat İli, Merkez İlçesi, Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan taşınmaz üzerinde kan bağış merkezi yaptırıyor...

Türkiye Kızılayı'ndan Kayseri'de proje ihalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Kayseri Sümer Mahallesi, 5465 ada, 1 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde natamam halde bulunan binaya ait mimari, statik, mekanik ve elektrik projelerinin ve ihale dokümanlarının güncel imar durumuna göre hazırlanması işini ihale ediyor.

Türkiye Kızılayı'ndan Mersin'de proje ihalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Nusratiye Mahallesi 58 Ada 4 ve 6 nolu parsellerde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan tescilli binanın rölöve, restitüsyon, restorasyon, mühendislik projeleri ile raporlarının ve ihale dokümanlarının hazırlanması işi ihale ediyor.

Türk Kızılay'ın Diyarbakır'daki gayrimenkulü aşevine dönüştürülecek!

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü, Diyarbakır ili, Sur ilçesi, Dicle Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan gayrimenkulü kan merkezine dönüştürecek.

Türk Kızılay'ın Hatay'daki gayrimenkulü kan merkezine dönüştürülecek!

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü, Hatay ili, İskenderun ilçesi, Mustafa Kemal Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü kan merkezine dönüştürecek.

Türk Kızılayı'ndan Hatay Reyhanlı'da lojistik merkezi yapım işi ihalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Hatay İli, Reyhanlı İlçesi, İbrahimpaşa Mahallesi'nde lojistik merkezi yapım işi ihale ediyor. 

Türk Kızılayı'ndan evleri yıkılanlar için 100 kalıcı konut projesi!

Türk Kızılay, Sudan'ın başkenti Hartum'un farklı mahallelerinde yüzlerce aileye yardım elini uzatmaya devam ediyor. Sudan'da yaşanan sel felaketinde evleri yıkılanlar için başlatılan 100 kalıcı konut projesinde çalışmaları devam ediyor.

Türk Kızılay'ın Cizre'deki gayrimenkulü gönüllü merkezine dönüştürülecek!

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü, Şırnak ili, Cizre ilçesi, Dicle Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü gönüllü merkezine dönüştürecek.

Türk Kızılayı 300 tane sahra hastanesi imar ediyor!

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, düzenlediği basın toplantısında konuştu. Kınık, sahra hastanelerinin kurulmasına ilişkin, "İlk 150 hastaneyi karantina için Sağlık Bakanlığımıza teslim etmiştik. 300 tane daha imar ediyoruz. Her gün 5 sahra hastanesi üretiyoruz" dedi...

Türk Kızılay Afrika'da ilk ofisini Senegal'de açıyor!

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Türk Kızılay'ın Afrika'daki ilk bölgesel ofisini Senegal'in başkenti Dakar'da açılacağını duyurdu...

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar Haberi

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar

 Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Biz veren değil alan el durumundaydık. Çok şükür ki aradan geçen 10 yıl içinde yüzden fazla ülkeye yardıma koşan bir teşkilat haline geldik." dedi.


ATO Congresium'da düzenlenen Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Genel Başkan Akar, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Türk Kızılayı'nda görevi devraldığı dönemi anlatan Akar, "Büyük Marmara depremi sadece Türkiye’yi değil, Kızılay'ı da yerle bir etmişti. Bu ulvi kurumun üzerinden adeta bir buldozer geçmişti. Çoğu yalan yanlış birçok iftira, atılan çamur kurumun üzerine yapışmış, kızıl hilalin çevresindeki beyaz renk görünmez olmuştu. Kızılay'ımızda büyük bir yorgunluk vardı. Yapmaya çalışılan her iyi şeye bir kulp takılıyor, birçok yenilik daha başlamadan boğuluyordu." diye konuştu.


Akar, o dönemde afet depolarının perişan durumda olduğunu aktararak,...