Kiğılı 12 günde bir mağaza açacak!

Kiğılı 12 günde bir mağaza açacak!

Türkiye'nin 57 ilinde hizmet verdiklerini belirten Kiğılı Giyim Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hilal Suerdem, amaçlarının 2011 yılı sonunda 220 mağazaya ulaşarak daha fazla müşteriye hizmet vermek olduğunu söyledi  Markalaşmaya ağırlık veren erkek giyim markası Kiğılı, hedef büyüttü.Türkiye'nin 57 ilinde hizmet verdiklerini belirten Kiğılı Giyim Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hilal Suerdem, amaçlarının 2011 yılı sonunda 220 mağazaya ulaşarak daha fazla müşteriye hizmet vermek olduğunu söyledi. Şirket bunun için yurtiçinde ve yurtdışında 12 günde bir mağaza açacak. 1969'da ilk mağazasını İstanbul Beyoğlu'nda açan şirket 185 mağaza ve bin 800 kişilik istihdama ulaştı.

Suerdem, şirketin hedefleri ve 2011 koleksiyonuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında, Kiğılı markası olarak yıllarca sadece erkek giyimi ve perakendeciliğe odaklandıklarını, böylece Türkiye'nin önde gelen erkek giyim markasını ortaya çıkardıklarını ifade etti. Tedarik merkezlerinden haftada 100 bin ürünün sevkiyatının yapıldığına dikkat çeken üst yönetici, geçen yıl 5 milyon adet ürün sattıklarını vurguladı. 2010 yılının Kiğılı için mağaza sayılarının arttığı, büyümenin gerçekleştiği ve Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da mağazaların aktif hale geldiği bir yıl olduğunu belirten Suerdem, bu başarılı gelişmeyi 2011 yılında da sürdürmek istediklerini söyledi. Hedeflerinin öncelikle 185 olan mağaza sayısını 12 günde bir mağaza açarak 220'ye çıkarmak olduğunu vurgulayan şirket CEO'su, Kıbrıs, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Türkmenistan, Kırgızistan, Mısır ve Kazakistan'daki mağazalarının yanı sıra, birkaç ay içerisinde Almanya, Uygur Bölgesi ve Çin'de de mağaza açacaklarına dikkat çekti.

Şirket olarak hedeflerine ulaşmak için teknolojileri ve insan kaynakları olduğunu vurgulayan Suerdem, "Markamız halktan büyük takdir topladı. Bize düşen, markayı uluslararası arenada da tanınır hale getirerek şampiyonlar liginde yer almaktır." şeklinde konuştu. Suerdem, son iki yıldır sundukları yeni koleksiyonlarla gençleri mağazalara çekmeyi başardıklarını, adeta ürün yetiştiremediklerini kaydetti.

Obezite artınca 7XL beden üretti

Kiğılı olarak 2011'de birçok yeniliğe adım atacaklarını belirten Kiğılı Üst Yöneticisi Hilal Suerdem, herkesin ve her kesimin markası olma prensibinden yola çıkarak yeni bir koleksiyon ürettiklerini söyledi. 'Big and Tall' adını verdikleri koleksiyonla Türkiye'de ilk kez 7XL yani 70 bedenin de dâhil olduğu koleksiyonlarının, tüm mağazalarında satışa sunulduğunu anlatan Suerdem, "Artık alışverişe çıkıp, normal standartların üzerinde kıyafet bulamama derdi son buluyor. Bu sayede aşırı kilolu kişiler de istedikleri kıyafete, ekstra özel dikim ile uğraşmadan rahatlıkla ulaşabilecekler. 7XL kıyafetleri arasında takım elbiseler, trikolar, kazaklar, gömlekler ve pantolonlar yer alıyor." dedi. Türk halkının Avrupalılara göre biraz daha kilolu olduğunu vurgulayan Suerdem, bu koleksiyonda şişmanların taleplerinin etkili olduğunu söyledi.

Zaman/MUSTAFA YAĞMURLU