KİPTAŞ Aydınlık Evler bugün görücüye çıkıyor! Yeni proje!

KİPTAŞ Aydınlık Evler bugün görücüye çıkıyor! Yeni proje!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın hayata geçireceği Aydınlık Evler Projesi bugün görücüye çıkıyor. Proje 70 milyon 579 bin 422 TL bedelle hayata geçiriliyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın inşa edeceği Aydınlık Evler Projesi bugün görücüye çıkıyor. 70 milyon 579 bin 422 TL'ye mal olacak Aydınlık Evler Projesi'nin temeli de bugün atılacak.

İstanbulluların yüzünü güldüren KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesi, İstanbul Anadolu Yakası Tuzla Aydınlı'da hayata geçirilecek. Proje İstanbul İli, Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi, 0 Ada, 376 Parsel üzerinde yükselecek.

KİPTAŞ Aydınlık Evler bugün görücüye çıkıyor! Yeni proje!

Merakla beklenen KİPTAŞ Aydınlık Evler projesinde 321 adet konut ve 22 adet ticari alan yer alacak. Aydınlık Evler KİPTAŞ projesinde yer alan A1, A2, A3, B1, B2, B3, B4 blokların tamamı konut bloğu, C2, C3, D1, D2 blokların ise sadece zemin katları ticari alan ve C1 blok zemin kat 1 adet kreş binası olarak dizayn edildi.

36 bin 522 metrekarelik proje sahasında hayata geçirilecek olan KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tipleri yer alacak. 

KİPTAŞ Aydınlık Evler bugün görücüye çıkıyor! Yeni proje!

Aydınlık Evler KİPTAŞ projesinin 2023 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor. Projede A1, A2, A3, D1, D2 bloklarında 1. Bodrum Kat, Zemin Kat, 5 Kat ve Çatı Kat şeklinde, B1, B2, B3, B4, C1, C2 blokları zemin Kat, 5 Kat ve çatı katı olarak tasarlandı. Projedeki blokların toplam oturum alanı 5 bin 530 metrekare olarak belirlendi.

Tuzla Aydınlık Evler projesinin sosyal alanları şu şekilde; çiçek bahçeleri, basketbol sahası, havuz, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu ve yer alacak. 158 araçlık otoparka da yer verilen projenin inşaat alanı 39 bin 210 metrekare olarak belirlendi.

KİPTAŞ Aydınlık Evler bugün görücüye çıkıyor! Yeni proje!

Konumuyla dikkat çeken KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesine en yakın okul 28 metre mesafedeki Ulubatlı Hasan Orta Okulu, en yakın sağlık kuruluşu 1,3 kilometre mesafedeki Tuzla Merkez Aile Sağlığı Merkezi. 

Tuzla Aydınlık Evler projesinin  Sabiha Gökçen Havaalanı proje sahasına kuş uçuşu mesafesi 2,5 kilometre, E-80 karayoluna mesafesi kuş uçuşu 3 kilometre, E-5 karayoluna kuş uçuşu 4,8 kilometre olarak belirlendi.

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesi 15 soruda tüm detaylarıyla!

Web: https://aydinlikevler.kiptas.istanbul/

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com