27 / 06 / 2022

KİPTAŞ Pendik Çamçeşme Projesi'nin temeli atılıyor!

KİPTAŞ Pendik Çamçeşme Projesi'nin temeli atılıyor!

KİPTAŞ tarafından Pendik'te hayata geçirilecek Çamçeşme projesinde temel atma için geri sayım başladı. Dev projede zemin iyileştirme işlemleri devam ediyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ İstanbul genelinde hayata geçirdiği projelerde çalışmalara aralıksız devam ediyor. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt önceki gün ekibiyle beraber Pendik'te hayata geçirilecek Çamçeşme Projesi'nin şantiye alanında incelemelerde bulundu. Projede zemin iyileştirme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken temel atma hazırlıkları da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Projenin tüm detayları da yakın zamanda açıklanacak. Sosyal medyadan açıklama yapan Kurt, "Pendik’te üreteceğimiz kaynak geliştirme projemiz için sahadaydık. Zemin iyileştirme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Yakında tüm detaylarını açıklayacağımız proje için temel atma hazırlıkları bitmek üzere." açıklamasını yaptı. 

346 milyon 777 bin TL'ye mal olacak KİPTAŞ Pendik Çamçeşme projesinde 894 bağımsız bölüm yer alacak.  Arsa alanı 42 bin 24 metrekare olarak belirlenen KİPTAŞ Pendik Çamçeşme  projesinde yer alan konutlar 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Projenin inşaat alanı 139 bin 829 metrekare olacak. 

KİPTAŞ Pendik Çamçeşme Projesi nin temeli atılıyor!

894 adet bağımsız bölümün 604 adedi normal daire, 224 adedi home ofis, 39 adedi ticari alan, 26 adedi ofis olacak projede bir adet de kreş yer alacak. 

İstanbulluların heyecanla beklediği KİPTAŞ Pendik projesinde, 8 adet konut bloğu, 2 adet ticari blok, 2 adet sosyal tesis binası (kafeterya) ve 1 adet kreş binasına yer verilecek.

KİPTAŞ Pendik Çamçeşme Projesi nin temeli atılıyor!

KİPTAŞ Pendik projesine 430 metre uzaklıkta  50. Yıl Güzelyalı İlköğretim Okulu, 760 metre uzaklıkta Pendik Ağız ve Diş Hastanesi yer alıyor. Projenin 2023 yılının sonunda tamamlanması hedefleniyor. KİPTAŞ Çamçeşme projesinde bulunan bloklar 12, 13 ve 15 kat olarak projelendirilmiş olup, sosyal tesis blokları 1 ve 2 kat olarak tasarlandı. Projede toplam 173 adet açık, 939 kapalı olmak üzere toplam 1.112 araç kapasiteli otopark da inşa edilecek. 

KİPTAŞ Pendik projesinin detayları belli oldu!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com