KİPTAŞ Silivri 3. Etap kuraları çekildi!

KİPTAŞ Silivri 3. Etap kuraları çekildi! KİPTAŞ Silivri 3. Etap kuraları çekildi!

KİPTAŞ Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi’nde, 1.513 hak sahibinin daireleri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı kura çekilişi ile belirlendi...KİPTAŞ Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi kuraları bugün çekildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi KİPTAŞ tarafından inşaatı bitirilen Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi'nde daireler sahiplerini buldu.  22 Mart'ta yapılması planlanan daire belirleme kura çekilişi, koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde uygulanan önlemler kapsamında ertelenmişti.

KİPTAŞ Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi kura çekilişi törenine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, İBB Başkan Danışmanı ve Sözcüsü Murat Ongun, KİPTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yıldız ile KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt'ta katıldı.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, KİPTAŞ Silivri 3. Etap Kura Çekiliş Töreni’nde Silivri 3. Etap sosyal konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurt, "1513 konut, 7 ticari birim, 300 kişilik 1 cami, 26 derslik 4 laboratuvardan oluşan ilk ve ortaokul ile 1 sağlık ocağından meydana gelen projemiz, 3 etapta, 3 farklı yüklenici firmayla yürütülmekteydi. 2019 Ağustos ayında, 2 etabımız yüzde 70-75 civarında ilerleme kaydetmişken, bir etabımız yüzde 55’le iş planının oldukça gerisindeydi. Ekip olarak, hukuk çerçevesinde geliştirdiğimiz iş modeliyle bu etabımızı da diğer etaplarımızla aynı seviyeye getirdik. Projeyi ilk ele aldığımız dönemlerde, projenin ruhsatıyla uygulamasının birbirinden farklı olduğunu fark ettik. İmar planları da iptal edilmişti. İvedi bir şekilde imar planları hazırlama sürecine başladık. İBB’den planların onaylanmasını temin ettikten sonra, mevcut projemize uygun revizyon ruhsat tadilatını alıp, yılbaşı itibariyle kat irtifakı işlemlerimizi bitirdik" dedi. 

Nisan-Mayıs ödemeleri ertelenmişti

Koronavirüs sebebiyle ödeme sorunu güçlüğü yaşayabilecek hak sahipleri için Nisan ve Mayıs ödemeleri 2 ay ertelenmişti. Mayıs ayındaki ara ödeme ise Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında dört eşit taksitte ödenecek şekilde tekrar düzenlenmişti. 

Ali Kurt, ödemelerin ertelenmesine ilişkin törende "Bu uygulamadaki amacımız hem kira hem taksit ödeyen vatandaşlarımızın yükünü hafifletmekti. Bu uygulamayı salgın sürecinde Türkiye’de gerçekleştiren ilk kurumsal yapı olarak da ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.

KİPTAŞ Silivri 3. Etap sosyal konut projesinde hak sahipleri bugün saat 10:00'da Bakırköy 23. Noterliği huzurunda yapılan çekilişle belirlendi ve hak sahipleri dairelerini buldu.

İmamoğlu, Erkut, Ongun, Yıldız ve Kurt, çektikleri kuralarla Silivri 3. Etap Projesi’nde hak sahibi olan ilk isimleri ve kazandıkları daireleri belirledi.

İstanbul Silivri'nin Pirimehmet Paşa Mahallesi'nde konumlanan KİPTAŞ Silivri 3. Etap projesi, 173 bin 607 metrekare arsa alanında hayata geçirildi. Toplam 4 bin 700 kişinin oturacağı KİPTAŞ Silivri 3. Etap'ın maliyeti 148 milyon 607 bin 359 TL.

TEM Otoyolu'na 5 dakika mesafede bulunan KİPTAŞ Silivri 3. Etap'ın 78 bin 637 metrekarelik alanında park, ilköğretim tesis alanı, sağlık tesis alanı, dini tesis alanı, tescilli yapı alanları ve yol için terk alanları yer alacak.

KİPTAŞ Silivri 3. Etap projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire tipleri mevcut. Projedeki konutların fiyatları ise 195 bin TL'den başlıyor.

Proje künyesi:

Arsa büyüklüğü: 173 bin 607 metrekare

Konut yapılacak alan büyüklüğü: 94 bin 970, 21 metrekare

Yapı inşaat alanı toplamı: 168 bin 489,07 metrekare

Emsal alanı toplamı: 113 bin 301,77 metrekare

Taban alanı toplamı: 23 bin 973,7 metrekare

Konut sayısı: 1.513 adet

Kapıcı dairesi: 11 adet

Blok sayısı: 33 adet

Otopark kapasitesi: 1.574 adet

Ağaç sayısı: 2.367 adet

Web: http://www.kiptas.istanbul/tr

KİPTAŞ Silivri 4. Etap için düğmeye basıldı!

KİPTAŞ'tan 'taksit ve ödeme' düzenlemesi!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com