02 / 07 / 2022

Kırıkkale'de başlatılan projeyle köylerin çehresi değişiyor!

Kırıkkale'de başlatılan projeyle köylerin çehresi değişiyor!

Kırıkkale Valiliği'nce başlatılan "En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi kapsamında köylerin bütün eksikleri gideriliyor ve köylerin çehresi değişiyor.Kırıkkale Valiliği tarafından başlatılan "En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi kapsamında köylerin bütün eksikleri tamamlanıyor. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; ilk olarak geçen hafta Yahşihan ilçesine bağlı Bedesten köyünde hayata geçirilen proje kapsamında, bu hafta da Sulakyurt ilçesine bağlı Ağaylı köyünde etkinlik gerçekleştirdi.

Köylerin girişinden itibaren bütün eksiklerin tamamlandığı proje kapsamında, metruk yapılar yıkılıyor ve görüntü itibarıyla kötü durumda olan binaların dış cephesi boyanıyor.

Vali Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve vatandaşlar da proje kapsamında görevlilerle kilit parke döşedi ve boya yaptı.

Sezer, etkinlikte yaptığı konuşmada, güzel bir projeye başladıklarını anlatan, bütün köyleri bu şekilde ziyaret ederek köylerin ihtiyaçlarını gidermek istediklerini ifade etti. 

Kırıkkale'de tüm milletvekillerinin, Cumhurbaşkanın talimatı ve hükümetin gönderdiği ödeneğin kullanılmasında destek aldıklarını söyleyen Sezer, şu ifadeleri kullandı:

"Proje kapsamında bütün köylerimizin köy içi düzenlemesini yapacağız. Metruk binaların yıkımını gerçekleştireceğiz. Kötü durumda olan yapıların ve boyama imkanı olmayan vatandaşların binalarını yöresel mimariye uygun boyayacağız. Mezarlıkları düzenleyeceğiz ve kamu binaları varsa köyün ortak kullanımına sunacağız. Köy meydanı düzenlemesiyle konulacak kamelya ve banklarda köylülerimizin bir araya gelmesini sağlayacağız. Bir araya gelmek her şeyin başlangıcıdır."

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında yaşanan deprem sonucunda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi ve yaralılara da geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

"En Güzel Köy Benim Köyüm" projesinin, 180 köyün hepsinde süreceğini anlatan Can, "Bütün dünya Kovid-19 salgınından ekonomik olarak daralırken Cumhurbaşkanımızın riyasetinde yatırımlarımız devam ediyor. Kırıkkale'de bu yatırımları ve hayallerimizi de gerçekleştirmek valimize nasip oldu. Beraber çalışmaktan onur duyuyorum. Gece gündüz çalışarak bütün hayallerimizi gerçekleştiriyor. Allah ondan razı olsun." diye konuştu. 

Etkinliğe, projenin koordinatörü ve Vali Yardımcı Yasin Özcan, Kaymakam Mehmet Yasin Erkan, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ile köylüler katılım gösterdi.