Büyükçekmece Celaliye'nin çehresi yeni yatırımlarla değişiyor!

Büyükçekmece Celaliye'nin çehresi yeni yatırımlarla değişiyor! Büyükçekmece Celaliye'nin çehresi yeni yatırımlarla değişiyor!

Yatırımlarına son sürat devam eden Büyükçekmece Belediyesi Celaliye'nin çehresi yeni yatırımlarla değiştiriyor.

Yatırımlarına son sürat devam eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, vatandaşların talebi doğrultusunda Celaliye Mahallesi'ndeki yaklaşık 300 kişi kapasiteli, eski ve depreme dayanıksız cami yerine dayanıklı ve cemaat kapasitesi daha fazla olan bir ibadethane projesi başlattı. Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre, yapımı süren caminin çevresinde de pek çok yenileme çalışması yapılıyor.

Cami ve çevre düzenleme çalışmaları

Vatandaşların, kapasitesi daha fazla olan bir cami yapılması isteğinden yola çıkan Başkan Akgün ve ekibi, toplam alanı 1150 metrekareden oluşan ve mahallelinin ibadet ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasitede bir ibadethane inşa ediyor. Yeni cami çevresinde çalışmalarını yoğunlaştıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise pek çok sokakta yenileme çalışmalarını tamamlandı. Caminin hizmete girmesiyle birlikte çevresinde yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek adına her ayrıntı düşünülüyor.

"Çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

Celaliye Mahallesi'nde yapılan çalışmaları masaya yatıran Dr. Hasan Akgün; "Celaliye halkının talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan modern caminin yapımını başlattık. Bölgede başlattığımız çalışmalarla mahallenin çehresini değiştireceğiz. Celaliye Mahallesi'nde bakım ve yenileme çalışmalarımız sürüyor. Pek çok sokak ve caddelerde ekiplerimizin çalışmaları özveriyle sürdürülüyor" dedi.

pus