12 / 08 / 2022

Kırmızı ete yeni zam gelecek mi? Et ve Süt Kurumu’ndan kırmızı et açıklaması

Kırmızı ete yeni zam gelecek mi? Et ve Süt Kurumu’ndan kırmızı et açıklaması

Enflasyon ve girdi maliyetlerinin artması nedeniyle iğneden ipliğe zam furyası devam ederken, kırmızı ete gelen zamma ilişkin Et ve Süt Kurumu’ndan açıklama geldi. Açıklamada fiyat dengesinin sağlanabilmesi için tüm araçların kullanılacağı belirtildi.Türk lirasının gün geçtikçe değer kaybetmesi, girdi maliyetlerinin artması ve yüksek enflasyon nedeniyle birçok ürüne peş peşe zamlar gelirken, kırmızı et de zamlardan payına düşeni aldı.

Her geçen gün fiyatların yükselmesiyle birlikte halkın birinci gündem maddesi haline gelen kırmızı ette yeni bir zam geleceği iddiaları sosyal medyayı salladı.

 

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.