Kocaeli Körfez'de vizyon projeler hızla yükseliyor!

Kocaeli Körfez'de vizyon projeler hızla yükseliyor!Körfez’in vizyon projelerinden olan Sarnıç Han ve üniversite kampüsünde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Körfez’in vizyon projelerinden olan Sarnıç Han ve üniversite kampüsünde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Kocaeli’nin ilk yeşil bina özelliğini taşıyan kamu binası olan Sarnıç Han’da inşaat çalışması büyük bir titizlikle yürütülüyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kentin göz bebeği olan ‘Sarnıç Han’ inşaat alanında incelemelerde bulunarak, yetkili personelden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


HEDEFLEDİĞİMİZ GİBİ


Çalışma sahasını inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Baran, “Milletimize hizmet yolunda el ele vererek birlikte yürüdüğümüz vizyon projemiz Sarnıç Han İş Merkezimizin üçüncü katının beton atma çalışmaları başladı. Kocaeli’nin ilk yeşil kamu binası olacak olan Sarnıç Han İş Merkezi’mizin hedeflerimiz doğrultusunda yükseliyor” dedi.


ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


21 bin metrekare alana sahip olan üniversite projesinde ise çalışmalar aralıksız devam ediyor. 4 bin 500 öğrenci kapasiteli ve Selçuklu mimarisinde inşa edilecek üniversite binasında hafriyat çalışmasının ardından inşaat çalışması başlayacak ve tamamlandığında Kocaeli Üniversitesi’ne teslim edilecek.


Mavi Kocaeli Gazetesi