Başakşehir'de gayrimenkul fiyatları hızla yükseliyor!

Başakşehir'de gayrimenkul fiyatları hızla yükseliyor!Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Avrupa Yakası'nda bulunan Başakşehir hakkında açıklamalar yaptı. Çetinsaya, ''Bölgede fiyatlar hızla yükseliyor" diye konuştu.


Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Avrupa Yakası'nda bulunan Başakşehir hakkında açıklamalar yaptı. Çetinsaya, Başakşehir'i "İstanbul'un merkeze en yakın yerleşim bölgesi" olarak niteledi. Bölgenin avantajlarını ise şu sözlerle sıraladı, "3. Havalimanı ile 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolları Başakşehir'e çok yakın. Ayrıca şehir hastanesi var. Var olan metro ulaşımına yakm gelecekte bir yenisi eklenecek. Tüm bunlar Başakşehir'i yükselen bir yer haline getirdi. Bölgede fiyatlar hızla yükseliyor" diye konuştu. 


'Yüzde 30 kazandıracağız'


Çetinsaya, Başakşehir'in gelecekte İstanbul'un yeni yerleşim bölgesi olacağını vurguladı. Avantajlarından ötürü 'Avrupa Konutları Başakşehir' projesini hayata geçirdiklerini anlatan Çetinsaya, "Şu anda konutların metrekaresi 4 bin liradan başlıyor. 2017 olan teslim tarihinde bu rakam 5 bin 500 liraya kadar çıkaracak. Yani projeden bugün alana 2017'ye geldiğinde yüzde 30 kazanadırmış olacağız'' dedi. 


'KREDİ FAİZLERİ DÜŞER'


Merkez Bankası'nın faiz kararı konut kredisi faiz oranlarını bir miktar düşürecektir. Yakın zamanda bu düşüşü bekliyorum. Zaten devletin politikası da faiz oranlarının düşmesi yönünde." 


YENİ HALKA 


Artaş İnşaafın Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edeceği 'Avrupa Konutları Başakşehir'de satışlar sürüyor. 941 daire ve 27 mağazalı projede 1+1 yok. 2 ayrı sosyal tesise ek olarak, projenin hemen yanı başında yer alan park alanında da imkanlar sunulacak. 
Posta