Kocasinan'da beklenen ihaleler gerçekleşti!

Kocasinan'da beklenen ihaleler gerçekleşti!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, Kocasinan’a önemli bir yatırım olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıkların da yaşandığı ihaleler, renkli görüntülere sahne oldu.Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, Kocasinan’a önemli bir yatırım olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıkların da yaşandığı ihaleler, renkli görüntülere sahne oldu.


Belediye Meclis Salonunda, encümen huzurunda açık arttırma ve kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilen ihalelerde birer adet ev ile akaryakıt istasyonu alanı ayrıca 7 adet konut ve ticaret alanı satışa sunuldu.


Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, Yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak ve Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Yeni Kocasinan´da mekan sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. İhalelerden elde ettiğimiz gelir Kocasinan sakinlerinin yaşam kalitesinin artmasına vesile olacaktır. Hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazı alan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.” diye konuştu.


Kocasinan Belediyesi ihalelerde toplam 6 Milyon 347 Bin Türk Lirası gelir elde etti. Ayrıca akaryakıt istasyon alanı ve taliplisi çıkmayan taşınmazlar için de iki haftalık süreyle pazarlığa bırakıldı.Kocasinan Belediyesi