​​Konut alıcısı bilinçlendi!

​​Konut alıcısı bilinçlendi!

Büyükşehirlerde inşaat projelerin her geçen gün artması firmaların iş hacimleri daha da artıyor. YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.


Büyükşehirler, son yıllarda hayata geçirilen konut ve iş merkezi projeleriyle dev şantiyelere dönüşüyor. Alıcıların bu büyük pazarda karar verirken ilk kıstası, marka projeler olunca, kendini kanıtlamış firmaların iş hacimleri her geçen yıl daha da artıyor.


​​Konut alıcısının önceki yıllara göre daha bilinçli olduğunun altını çizen​​ YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, bu süreçte de alıcıların ilk olarak inşaat firmasına güvenmek istediğini belirtti.

Çankaya, alınacak konutun artık daha detaylı incelendiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Önceden konutun güneş alması, ısıtma sistemi, lokasyonu gibi detaylar dikkate alınırken, bunun yanında artık sosyal donatı alanlarından, mimarisine; yaşam standartlarını artıracak kurgulardan, yeşil alanın büyüklüğüne projenin her özelliğine dikkatle bakıyorlar.


​​Ama en önemlisi projeyi hayata geçiren firmanın kimliği ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar. Daha önce oldukça kötü olaylarla karşılaşan veya bu olaylara şahit olan alıcı; önüne belki de onlarca yıl ödeme planı getirilen konutu alırken ilk olarak firmaya güvenmek istiyor.”


​​Yıllarını inşaat sektörüne veren firmaların da bu güveni arkalarına alarak, hep daha iyisini yapmak, alıcıyı farklı konseptlerle buluşturmak için çalışmalarına hız verdiğini kaydeden Osman Cem Çankaya, “Kendini kanıtlamış, tecrübeli firmalar üzerlerine aldıkları bu sorumlulukla bugün dünden daha iyi olmak için özveri ile çalışıyor” dedi.


Çankaya, hayata geçirdikleri projelerin satış ofislerine gelenlerle yaptıkları sohbetlerde de,  YP İnşaat gibi köklü firmalara duyulan güvenin alım kararına etkisi olduğunu gözlemlediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:


“Şu an satış süreçleri devam eden Nefis Çankaya Evleri ve Koordinat Çayyolu projelerimizde ev sahibi olan alıcılarımızın çoğu, YP İnşaat’a duydukları güven nedeniyle projeleri tercih ettiklerini söylüyor. Bu bizim için oldukça gurur verici. Başarımız, ortaklarının tamamı mimar ve mühendislerden oluşan YP İnşaat’ın 20 yıldan bu yana yalnızca inşaat odaklı çalışmasının bir sonucu… Bizi tercih eden, bize güvenen, ekibimize inanan herkese sonsuz teşekkürler.”​