Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir?

Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir? Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir?

Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir? Yanıtı ve detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir?

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmek kapsamında "Konut dışı kentsel çalışma alanları nedir?" sorusunun yanıtına yer veriliyor.


Değişiklik yapılan yönetmelikte, aynı Yönetmeliğin 16. maddesinin birinci fıkrasının (1), (2), (3), (4), (14) ve (22) numaralı bentleri değiştirilmiş ve aynı fıkraya bentler eklenmiştir. Söz konusu 22 nolu bentte ise, konut dışı kentsel çalışma alanları hususuna değinilmiştir.


Madde 14

22- İçerisinde motel ve lokanta da bulunabilen akaryakıt ve bakım istasyonları, resmi ve sosyal tesisler, dumansız, kokusuz atık ve artık bırakmayan ve çevre sağlığı yönünden tehlike yaratmayan imalathaneler ile patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler içermeyen depoların yapılabileceği alanlardır.


Yukarıdaki maddeye göre konut dışı kentsel çalışma alanları, atık ve artık bırakmayan ve çevre sağlığı yönünden tehlike yaratmayan imalathaneler ile patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler içermeyen depoların yapılabileceği alanlar olarak ifade ediliyor.Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com